Zmiany w urlopach! Pracodawca wskaże termin

i

Autor: Getty images

Nowy urlop dla pracowników! Dodatkowe trzy dni wolnego. Trzeba spełnić jeden warunek

2020-10-08 6:10

Bolt rozszerza pakiet benefitów pracowniczych o urlop psacierzyński. Członkowie zespołu platformy, którzy zdecydują się na adopcję zwierzaka ze schroniska otrzymają 3 dni dodatkowego, płatnego urlopu.

Pandemia wpłynęła negatywnie na poczucie osamotnienia. Praca z domu oraz dbanie o dystans społeczny ograniczyły kontakty międzyludzkie, które są ważnym czynnikiem wpływającym na samopoczucie i kondycję psychiczną. - W czasie pandemii dbanie o dobre samopoczucie zespołu Bolt stało się dla nas szczególnie ważne. Chcemy dawać przykład jako najlepsze miejsce pracy i oferować pracownikom to, czego potrzebują, by pomóc im zachować szczęście w życiu zawodowym i osobistym - podsumowuje wprowadzenie nowego benefitu Olimpia Kicielińska, People Partner w Bolt. 3 dni płatnego urlopu to czas, który będzie można przeznaczyć na ułatwienie nowemu domownikowi zmiany otoczenia, wzmocnienie więzi z pupilem i zaaklimatyzowanie w nowym domu. O zaległy urlop psacierzyński mogą się ubiegać wszyscy pracownicy Bolt, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat zdecydowali się na adopcję czworonoga.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 1 listopada cmentarze zamknięte! Ważny apel lekarzy i decyzja Ministerstwa Zdrowia

- Wierzymy, że długofalowe korzyści wynikające z adopcji psa czy kota wpłyną na dobrostan naszego zespołu. Pandemia, ale i zmiany we współczesnym modelu rodziny sprawiają, że poczuliśmy, że czas niestandardowo podejść do zaspokajania potrzeb naszego zespołu w tak ważnym momencie życia, jak dołączenie nowego, czworonożnego członka rodziny do gospodarstwa domowego - dodaje Olimpia Kicielińska.

Sonda
Czy uważasz, że ze względu na niską liczbę urodzeń rząd powinien wprowadzić karę 500 MIUNS dla małżeństw bezdzietnych (nie dotyczy osób bezpłodnych) i osób samotnych powyżej 18 roku życia (nie dotyczy wdów i wdowców)?

To już kolejna inicjatywa platformy Bolt stworzona z myślą o miłośnikach zwierząt. Wcześniej, latem 2019 roku, uruchomiona została kategoria Bolt Pets. Dzięki niej pasażer może zabrać ze sobą do auta swojego pupila. Kategoria Bolt Pets jest dostępna w Warszawie, Krakowie i Trójmieście. Psy (małe i średnie), koty, fretki, króliki i miniaturowe świnie mogą podróżować wraz ze swoimi właścicielami, o ile są czyste i grzecznie siedzą (właściciele mogą przynieść własne transportery lub maty dla zwierząt).

Super Biznes 5 X
Najnowsze