O. Rydzyk o pieniądzach od rządu na Radio Maryja: To bezwstydne kłamstwo!

2017-05-11 9:53
OJCIEC TADEUSZ RYDZYK
Autor: STANISLAW KOWALCZUK OJCIEC TADEUSZ RYDZYK

Ojciec Tadeusz Rydzyk odniósł się do w "Naszym Dzienniku" do kwestii finansowania jego rozgłośni przez rząd, którą to sprawę poruszył ostatnio lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Duchowny określił takie doniesienia bezwstydnym kłamstwem i zapewnił, że jego stacja od początku swojego istnienia utrzymywana jest z datków od słuchaczy.

Pieniądze PiS dla o. Rydzyka?
Ze sprawozdania finansowego Prawa i Sprawiedliwości wynika, że powiązana z o. Rydzykiem Fundacja Lux Veritatis co miesiąc dostawała od parti przelewy na ok. 40 tys. zł. A w 2016 roku mówiło się o tym, że MSZ wesprze działalność wyższej uczelni o. Tadeusza Rydzyka. Te informacje oraz ostatnie słowa Ryszarda Petru dotyczące ukrócenia finansowania Radia Maryja przez państwo skłoniły o. Tadeusza do napisania artykułu w Naszym Dzienniku.

Zobacz również: Pajęczyna PiS. Kaczyński rozdał tysiąc państwowych posad

- Ostatnio lider tzw. partii Nowoczesna Ryszard Petru powiedział: Trzeba robić wszystko, aby odciąć finansowanie państwowe na Radio Maryja+. Oczywiście jest to bezwstydne kłamanie - pisze na łamach Naszego Dziennika o. Rydzyk. A następnie dodaje, że Radio Maryja finansowane jest przez słuchaczy, co łatwo jest udowodnić.

 

Źródło: money.pl; Nasz Dziennik

Najnowsze