Ogromne zarobki i emerytura Ewy Kopacz. Europosłanka musi spłacać spore kredyty i pożyczki

2021-06-01 7:44
Ewa Kopacz
Autor: EAST NEWS Ewa Kopacz

Europosłowie żyją jak pączki w maśle. Z dala od zgiełku krajowej polityki oraz uwagi mediów, a dodatkowo ich portfele zasilają ogromne wynagrodzenia w euro. W przeliczeniu na złotówki kwoty dla przeciętnego zjadacza chleba w Polsce stają się niewyobrażalne. Dzięki temu była premier Ewa Kopacz może pochwalić się niemałym majątkiem i z łatwością spłaca liczne zadłużenia, które posiada. Dodatkowo europosłanka dostaje sporą emeryturę z ZUS.

Tyle Ewa Kopacz zarabia w Brukseli

Politycy nie mogą narzekać na pensje. Szczególnie powody do zadowolenia mają deputowani do Parlamentu Europejskiego. Wśród tych szczęśliwców jest m.in. była premier Ewa Kopacz. Oświadczenie majątkowe europosłanki zostało opublikowane na stronie internetowej Sejmu. Wynika z niego, że w minionym roku jako poseł do Parlamentu Europejskiego otrzymała ona wynagrodzenie w wysokości 107 tys. euro. Kopacz zgromadziła także potężne oszczędności w kilku walutach - 316 tys. złotych, ponad 4200 euro oraz 2600 dolarów amerykańskich. Wśród posiadanych nieruchomości była szefowa rządu jest właścicielką nieruchomości o powierzchni 43,5 metrów kwadratowych. Szacowana wartość lokum to ok. 400 tysięcy złotych.

ZOBACZ: Morawiecki zawstydził Kaczyńskiego, Budkę i Czarzastego. Politycy pławią się w luksusach

Ile Ewa Kopacz otrzymuje wynagrodzenia? Poza kosmiczną pensją 107 tys. euro (w przeliczeniu na złotówki to miesięcznie ponad 40 tys. zł) eurodeputowana otrzymuje niemałą emeryturę z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - co miesiąc ok. 5000 złotych.

Super Raport 31.05 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, były premier oraz Tomasz Siemoniak - PO), Sedno Sprawy: Marek Suski

Jeśli chodzi o mienie ruchome, eurodeputowana wpisała do oświadczenia samochód Alfę Romeo Giulietta (2015 r.) warty ok. 30 tys. zł. Sporo miejsca w oświadczeniu majątkowym Kopacz zajmują kredyty i pożyczki. Największym zobowiązaniem finansowym byłej premier jest kredyt hipoteczny na 20 lat - do spłaty pozostało niemal 184 tys. złotych. Kolejna pożyczka to kredyt gotówkowy i kredyt odnawialny - łącznie do spłaty 94 tys. zł. Dodatkowo Kopacz zaciągnęła pożyczkę na remont i wymianę ogrzewania - z 63 tys. zł do spłaty pozostaje 57 tys. zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze