ORLEN w ruchu

i

Autor: Daniel Obajtek/TWITTER ORLEN w ruchu

Orlen w Ruchu: Obajtek pokazał jak zmienią się kioski

2021-06-23 11:57

PKN Orlen otworzył w Warszawie pierwszy punkt nowego formatu sprzedaży detalicznej „Orlen w ruchu”. Do końca roku powstanie w Polsce ok. 40 placówek, a w ciągu najbliższych 4 lat - ok. 900. To element rozwoju oferty pozapaliwowej – powiedział prezes spółki Daniel Obajtek. Pierwszy punkt „Orlen w ruchu” został uruchomiony w środę na ul. Grójeckiej 26 w Warszawie. Placówka prowadzi sprzedaż detaliczną z asortymentem sklepowo-gastronomicznym.

Jak wyjaśnił prezes PKN Orlen, wprowadzenie nowego formatu sprzedaży detalicznej i rozszerzenie oferty pozapaliwowej związane jest z wcześniejszym przejęciem przez koncern spółki Ruch.

„W związku z tym zaczęliśmy proces inwestycyjny, który ma zmienić tę firmę, nadać dynamikę rozwoju tej firmy. Zaczęliśmy inwestować, jako Orlen, w nowe formaty sprzedaży detalicznej” – powiedział Obajtek podczas konferencji prasowej w pierwszym punkcie „Orlen w ruchu”. Zapowiedział, że jeszcze w tym roku powstanie ok. 40 placówek tego formatu w całej Polsce.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Sprzedaż bezpośrednia

„W ciągu czterech lat, czterech i pół, powstanie ok. 900 takich punktów sprzedaży pozapaliwowej, czyli bardzo mocny rozwój, dynamiczny, właśnie segmentu detalu” – oświadczył prezes PKN Orlen.

Dodał, iż koncern przewiduje z rozwoju tego segmentu zysk operacyjny rocznie na poziomie ponad 5 mld zł – obecnie jest to ok. 3 mld zł.

Sonda
Czy smakują Ci hot dogi na stacjach Orlen?

Patrycja Klarecka, członek zarządu PKN Orlen ds. sprzedaży detalicznej, zapowiedziała, że punkty „Orlen w ruchu” powstaną w najbliższym czasie w Bydgoszczy i we Wrocławiu, a kolejne w Lublinie, Katowicach, Zabrzu i Bytomiu, a także na trasie metra w Warszawie.

„Z uwagą śledzimy wszystkie trendy konsumenckie i ten format powstał właśnie na bazie tych trendów” – podkreśliła Klarecka.

Wariant delta koronawirusa. Niedzielski zapowiada kolejny lockdown

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze