Oscar 2020. Lista nominowanych

i

Autor: Oscar Academy Oscar 2020. Lista nominowanych

Oscary 2021. Czy Polak zdobędzie nagrodę? Bukmacherzy oceniają

2021-03-18 12:59

Oscary 2021 coraz bliżej. 15 marca Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do tegorocznych nagród, wśród których nie zabrakło polskich akcentów. O statuetkę powalczy Dariusz Wolski nominowany za zdjęcia do filmu “Nowiny ze świata” z Tomem Hanksem w roli głównej. Analitycy oceniają, czy Polak ma szansę na nagrodę oraz kto ich zdaniem zatriumfuje w najważniejszych kategoriach.

  • Ceremonia wręczenia Oscarów tradycyjnie powinna się odbyć w lutym.

  • Gala wręczenia nagród została przeniesiona na 25 kwietnia (26.04 w nocy czasu polskiego) i planowana jest tradycyjnie w Dolby Theatre w Los Angeles.

  • Najwięcej, bo aż dziesięć nominacji zdobył film "Mank" Davida Finchera.

Pobierz aplikację i odbierz atrakcyjny voucher na zakupy sprzętu elektronicznego!

Najmocniejszy polski akcent

Najczęściej zadawanym pytaniem przez polskie media po ogłoszeniu nominacji jest to, czy statuetkę w kategorii “Najlepsze zdjęcia” dostanie Polak Dariusz Wolski za pracę przy filmie “Nowiny ze świata”. Zdaniem analityków STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce, Polak zamyka podium kandydatów do zwycięstwa w tej kategorii. Kurs na takie wydarzenie wynosi 3.50, co oznacza, że za każde postawione 100 zł można wygrać 308 zł (po odjęciu 12% podatku od gier). Według STS większe szanse na wygraną od Polaka mają Joshua James Richards za zdjęcia do “Nomadland” (kurs 1.75) oraz Erik Messerschmidt za zdjęcia do “Mank” (kurs 2.25).

Sonda
Oscary 2021 - najlepszy film. Kto wygra?

Najlepszy film

Zdaniem analityków STS zdecydowanie największe szanse na statuetkę w najważniejszej kategorii, czyli “Najlepszy film”, ma “Nomadland”. Obraz w reżyserii Chloé Zhao już teraz może pochwalić się licznymi nagrodami, w tym Złotym Globem w kategorii “Najlepszy dramat” oraz “Najlepszy reżyser”. Kurs na zwycięstwo “Nomadland” wynosi 1.45. Drugi w kolejce do zwycięstwa jest “Proces Siódemki z Chicago” z kursem 3.50. 

Najlepsze aktorki

Gdyby werdykt zależał od specjalistów STS, laureatką w kategorii “Najlepsza aktorka” zostałaby Carey Mulligan za rolę w “Obiecująca. Młoda. Kobieta” (kurs 1.50). Druga w kolejce do zwycięstwa jest Frances McDormand za występ w “Nomadland” (kurs 2.50). Natomiast największe szanse w kategorii “Najlepsza aktorka drugoplanowa” zdaniem analityków mają: Maria Bakalova za rolę w “Kolejny film o Boracie” (kurs 2.00), Yuh-Jung Youn z “Minari” (kurs 2.50) oraz Olivia Colman za rolę w filmie “Ojciec” (kurs 3.00).

Najlepsi aktorzy

W kategorii “Najlepszy aktor” nagroda z dużym prawdopodobieństwem zostanie przyznana zmarłemu w sierpniu 2020 roku Chadwickowi Bosemanowi za rolę w “Ma Rainey: Matka bluesa”. Aktor w tym roku został już pośmiertnie uhonorowany Złotym Globem. Kurs na jego zwycięstwo wynosi 1.05. Faworytem do nagrody za rolę drugoplanową zdaniem STS jest Daniel Kaluuya za rolę w “Judas and the Black Messiah”. Według bukmachera największe szanse mają jeszcze Leslie Odom Jr. - występ w “Pewnej nocy w Miami…” - oraz Sacha Baron Cohen - rola w “Procesie Siódemki z Chicago”. W obu przypadkach kursy wynoszą 5.00.

Najlepszy reżyser i scenariusz

W opinii specjalistów STS największe szanse na triumf w kategorii “Najlepszy reżyser” ma Chloe Zhao za “Nomadland” (kurs 1.15), najmniejsze zaś Emerald Fennell - produkcja “Obiecująca. Młoda. Kobieta” (kurs 20.00). Według STS laureatem w kategorii “Najlepszy scenariusz oryginalny” Akademia ogłosi autora scenariusza “Procesu Siódemki z Chicago” (kurs 1.70) lub “Obiecującej. Młodej. Kobiety” (kurs 2.30). Z kolei w przypadku najlepszego scenariusza adaptowanego zwyciężyć ma autor tekstu do “Nomadland” (kurs 1.30) lub “Pewnej nocy w Miami…” (kurs 5.00).

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze