[OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE] Minister Anna Streżyńska znów nie podała swoich zarobków!

2017-05-14 14:02
Anna Streżyńska
Autor: East News Minister cyfryzacji Anna Streżyńska

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska, kiedy ostatnio jej koledzy z rządu składali oświadczenia majątkowe, niezbyt się do tego kwapiła. Tym razem, solidarnie, wyraziła zgodę na publikację danych dotyczących swego stanu posiadania. Co ciekawe, nie ujawniła jednak swoich zarobków za 2016 r.!

Streżyńska i jej mąż posiadają sporą, bo aż 1259-metrową działkę, na której stoi dom o powierzchni 144 m kw. Do tego mają jeszcze mieszkanie o powierzchni ok. 71 m kw oraz komórkę lokatorską (6,5 m kw). To jeszcze nie wszystko! Streżyńska ma ponad 11 ha ziemi rolnej, która jest jej wyłączną własnością. Jak wskazuje w oświadczeniu, znajdowała się tam „zabudowa siedliskowa”, ale zniszczył ją pożar. W spadku po ojcu (wraz z innymi spadkobiercami) Streżyńska dostała 650 m kw. użytków rolnych. Minister nie zdecydowała się na podanie wartości tych nieruchomości, ale prawo jej do tego nie zobowiązuje.

Jeśli chodzi o oszczędności, Streżyńska ma na koncie trochę ponad 100 tys. zł, żadnych środków w walucie obcej nie posiada. Nie ma również papierów wartościowych. Minister cyfryzacji ma dwa auta – leciwego peugeota (1999 r.) i nieco młodszego citroena (2003 r.). Streżyńska nie wskazuje, ile warte są te samochody, ale pewne jest, że każdy z nich jest wart nie mniej niż 10 tys. zł (w innym wypadku nie trzeba by ich wymieniać w oświadczeniu). Innych cennych ruchomości Streżyńska nie posiada, ma za to spory kredyt na zakup mieszkania wynoszący prawie 521 tys. zł, zaciągnięty na 24 lata. Streżyńska skończy go spłacać w 2040 r.

Co najciekawsze – Streżyńska w swoim oświadczeniu nie ujawniła, ile zarobiła w 2016 r. Warto tu jednak zaznaczyć, że konstrukcja wypełnianego przez ministrów dokumentu pozwala na taki krok, a członkowie rządu podają do publicznej wiadomości swoje zarobki dobrowolnie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze