Pałac zmarłego Jana Kulczyka wystawiony na sprzedaż. Można go kupić za 666 mln zł! [GALERIA]

2017-10-18 15:01 NB

Jan Kulczyk, polski biznesman, właściciel Kulczyk Holding i Kulczyk Investments, zmarły w 2015 roku w wyniku powikłań po operacji pozostawił po sobie olbrzymią fortunę. Odziedziczyły ją dzieci Jana – Dominika i Sebastian, którzy właśnie zdecydowali się sprzedać tzw. pałac alpejski, jedną z nieruchomości, położoną w Alpach, nieopodal wyciągów narciarskich St. Moritz, na wzgórzu Suvretta.

Najbogatsze rodzeństwo w Polsce według listy „Wprost" – Dominika i Sebastian Kulczykowie, których fortuna szacowana jest na 15,5 mld złotych, zdecydowali się sprzedać jedną z odziedziczonych po ojcu nieruchomości. Piękna rezydencja jest położona w szwajcarskich Alpach i jest najdroższą posiadłością w całej Szwajcarii. Ma powierzchnię 4 tys. mkw. Ojciec Jan kupił ją za 160 mln dolarów (tj. 567 mln złotych), ale jej obecna wartość szacowana jest na 185 mln dolarów, tj. ok. 666 mln złotych!

Sprawdź także: Kulczykowie biedniejsi o miliard złotych! Lista 100 najbogatszych Polaków [ZDJĘCIA]

Pałac - bo tak można śmiało okreslać piękną posiadłość z widokiem na szczyty gór  - ma siedem pięter i sześcioboczne schody, wykonane z krystalicznego szkła. Dom posiada SPA o powierzchni 1 tys. mkw., a w ogrodzie jest małe jeziorko, oświetlane kryształami Swarovskiego. Pięć sypialni, kaszmirowe ściany, łazienki z podłogami z marmuru – to tylko część z architektonicznych atrakcji wnętrza. Inne pokoje również zachwycają luksusem: kuchnia ze szklanym sufitem, olbrzymia biblioteka, gabinet, winiarnia, kino w piwnicy, a także... siedem mieszkań dla gości.

Sąsiadów także można pozazdrościć: w dzielnicy willi mieszka m.in. rodzina Gucci, słynnego projektanta i właściciela domu mody. Jednak to nie koniec zachwycających nieruchomości Kulczyków. Domy mają nie tylko w Polsce, ale także we Francji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Polecamy również: Ile musiałbyś pracować na majątek Kulczyków?

Warto przeczytać: 50 NAJBOGATSZYCH POLEK według „Wprost”. Zobacz kto ma największy majątek [GALERIA]

Czytaj koniecznie: Biedronka należy do tej rodziny. Są bogatsi od Kulczyków


Źródło: gala.pl/viva.pl

Najnowsze