PiS obniża pensję minimalną Polaków! Duda będzie musiał się tłumaczyć. Wielka Wpadka!

2020-07-04 17:50 WSB/WP
Andrzej Duda
Autor: fot. Eastnews

Wielka wpadka rządu i zamiast wielkich podwyżek mają być cięcia! PiS obniża minimalną pensję Polaków?! Wyciekły obliczenia dotyczące prognozowanego bezrobocia oraz minimalnych wynagrodzeń w 2021 roku. Niestety, szacunki nie zgadzają się z obietnicami Prezydenta RP i zapowiedziami samego Jarosława Kaczyńskiego, który snuł wizje wielkich podwyżek dla Polaków. Andrzej Duda będzie musiał się tłumaczyć tuż przed II turą wyborów prezydenckich 2020?

Minimalne wynagrodzenie w Polsce będzie niższe? Resort finansów przesłał do Narodowego Funduszu Zdrowia wskaźniki potrzebne do stworzenia planu finansowego na kolejny rok. Były w nim ważne dane, m.in. na temat płacy minimalnej Polaków. Choć dokumenty nie były ściśle tajne, rządzący nie mieli w planach udostępniania ich szerokiemu gronu odbiorców. Na pewno nie spodziewali się, że treść pisma wycieknie do mediów. Andrzej Duda będzie miał problem? Informacja wywołała wielkie oburzenie wśród pracodawców oraz w związku Dialogu Społecznego. Czyżby PiS zamierzał złamać swoje obietnice?!

UWAGA! Dodatkowe 200 złotych na każde dziecko i do emerytury! Prezydent obiecuje nowy dodatek [WYBORY 2020]

Dane zawarte w dokumencie mówią o tym, że płaca minimalna w 2021 roku wyniesie nie 3 tys. złotych, a 2665 zł (50,3 proc. przeciętnego wynagrodzenia). W 2022 r. średnia krajowa ma wynieść 2732 zł (czyli 49,4 proc.), a w 2023 r. Polacy zatrudnieni za najniższą krajową co miesiąc będą zarabiać 2800 zł (48,7 proc.). Wyliczenia Ministerstwa Finansów nie zgadzają się z zapewnieniami Andrzeja Dudy, który obiecał, że najniższa krajowa zostanie podwyższona w przyszłym roku aż do 3 tys. zł, a w 2023 r. do 4 tys. zł.

ZOBACZ KONIECZNIE: Podwójne 500 plus dla emerytów i rencistów! Seniorzy dostaną dodatkowe pieniądze

Super Raport 03.07 (Goście: Balcerowicz, Kierwiński)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze