Piwo

i

Autor: Alexas_Fotos/cc0/pixabay

Piwo bezalkoholowe z Biedronki miało alkohol w dużej dawce

2021-08-23 12:05

Piwo bezalkoholowe to zbawienie dla wszystkich miłośników złocistego trunku, którzy muszą zachować trzeźwość. Wciąż można cieszyć się ulubionym gorzkawym smakiem, nie rezygnując np. z możliwości prowadzenia pojazdu. Okazuje się jednak, że nie zawsze tak to wygląda. Do Biedronki trafiła seria popularnego piwa bezalkoholowego, które bezalkoholowe było... tylko z nazwy. W rzeczywistości produkt zawierał alkohol.

Do Biedronki trafiła niewłaściwie oznakowana partia piwa Carlzberg Pilsner Premium 500 ml. Według etykiety piwo miało być bezalkoholowe, ale wielu klientów, którzy sięgnęli po piwo z nadzieją na trzeźwą imprezę, po kilku łykach odczuło przyjemne szumienie w głowie. Okazało się, że na butelki trafiła niewłaściwa etykieta główna, a piwo "bezalkoholowe" w rzeczywistości zawierało alkohol w ilości 5,0 proc. obj. Jednocześnie tylna etykieta była prawidłowa i ostrzegała przed zawartością etanolu. GIS wycofał produkt.

- Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez producenta wycofaniu niewłaściwie oznakowanych butelek piwa Carlsberg Pilsner Premium 500 ml. W wyniku błędu na linii produkcyjnej do niektórych butelek zastosowano niewłaściwą etykietę główną, która sugeruje, że jest to produkt bezalkoholowy, podczas gdy zawiera on alkohol w ilości 5,0% obj. Etykieta tylna jest prawidłowa, zawarte na niej informacje wskazują, że jest to produkt z zawartością alkoholu - poinformował GIS.

Szczegóły dotyczące produktu:

  • Nazwa produktu: Carlsberg Pilsner Premium 500 ml
  • Dystrybutor: Carlsberg Polska Sp. z o.o., ul. Krakowiaków 34 02-255 Warszawa
  • Wycofaniu podlega piwo Carlsberg Pilsner Premium w butelkach o poj. 500 ml o numerach partii i dacie minimalnej trwałości: LPL03L/215, 30.04.22 wskazane godziny na butelce od 10:05 do 10:27

Jak informuje GIS, producent niezwłocznie po otrzymaniu informacji o pomyłce powstałej podczas etykietowania poinformował odbiorcę, który otrzymał błędnie oznakowany produkt tj. Jeronimo Martins Polska S.A. o konieczności zablokowania sprzedaży wadliwego towaru.

- Powyższa wada zaistniała z powodu błędu na linii produkcyjnej. W wyniku szczegółowej analizy oraz weryfikacji monitoringu, potwierdziliśmy, że wada dotyczy 1300 butelek piwa. W przypadku dokonania zakupu produktu ze wskazanej powyżej partii prosimy Państwa o kontakt z infolinią Carlsberg Polska pod numerem telefonu 801 888 333 (koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora) w celu ustalenia wymiany lub zwrotu wadliwego towaru. Informujemy również, że są Państwo uprawnieni do zwrotu tego produktu w sklepie, w którym Państwo dokonali zakupu. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, które może spowodować zaistniała sytuacja - poinformowała Beata Ptaszyńska-Jedynak, Dyrektor ds. komunikacji Carlsberg Polska sp. z o.o.

Carlsberg poprosił Biedronkę o umieszczenie w punktach sprzedaży komunikatów dla konsumentów informujących o zaistniałej sytuacji oraz możliwości zwrotu produktu. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofania produktu.

Nastoletni wandale włamali się na stację po piwo
Sonda
Czy nadużywanie alkoholu to duży problem w Polsce?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze