PKP Intercity

i

Autor: materiały prasowe

PKP: Wielkie zmiany połączeń. Droższe bilety

2021-07-14 9:16

Mamy złą wiadomość dla osób, które strategicznie planują wyjazdy i kupują bilety kolejowe z wyprzedzeniem. PKP Intercity znacznie zmieni zasady promocji. Dotychczas kupienie biletu z odpowiednim wyprzedzeniem pozwalało na skorzystanie z znacznie niższych cen. Wkrótce jednak wiele połączeń zostanie wyłączonych z promocji, a ceny biletów będą dużo wyższe. Najbardziej oblegane połączenie podrożeją nawet o 30 proc.

Intercity: Promocje na bilety

Czy to koniec tanich biletów kolejowych w PKP Intercity? Wielu podróżujących przyzwyczaiło się już do kupowania biletów kolejowych z wyprzedzeniem. Zamiast kupować bilet w ostatniej chwili, zakupy robili odpowiednio wcześniej. Dzięki takiej rezerwacji oszczędzić można było nawet 30 proc. ceny biletu. Intercity jednak postanowiło znacznie ograniczyć promocję. Na najpopularniejszych trasach promocji już nie będzie. Wszystko przez dynamiczne zarządzanie cenami biletów w pociągach ekspresowych, czyli w Express Intercity Premium, Pendolino i Express Intercity. Od tej pory to czy będzie można skorzystać z niższej ceny biletu, będzie zależało od obłożenia pociągu na danej trasie. Czas zakupu nie ma już znaczenia.

- Do tej pory często zachęcaliśmy pasażerów do wcześniejszego planowania podróży. Widzimy jednak, że w ostatnim czasie zmienił się znacząco sposób planowania wyjazdów. Nasi pasażerowie coraz częściej decydują się na podróż spontaniczne, nawet w środku tygodnia zachęceni korzystnymi ofertami.  Idziemy więc z duchem czasu i chcemy, aby nasza oferta była nowoczesna oraz dopasowana do zachowań konsumenckich, a to zapewni dynamiczny system sprzedaży – tłumaczy Tomasz Gontarz, Członek Zarządu PKP Intercity.

Intercity: Nowe ceny biletów

Zmiany w zarządzaniu cenami połączeń oznaczają koniec dotychczasowych ofert Super Promo, Promo i Wcześniej. Te zastąpi pięć nowych progów cenowych:

  • Super Promo
  • Promo Plus
  • Promo 30 (taniej o 30 proc. od ceny bazowej)
  • Promo 20 (taniejo 20 proc.)
  • Promo 10 (taniej o 10 proc.).

Pule biletów w poszczególnych poziomach cenowych będą limitowane.

- Dostępność poszczególnych biletów promocyjnych nie będzie już zależna od wyprzedzenia, z jakim pasażer kupi bilet, a od obłożenia danego pociągu. Przewoźnik będzie zarządzać liczbą promocyjnych biletów w poszczególnych progach cenowych w zależności od popytu, a więc np. w zależności od dnia przejazdu, relacji, klasy wagonu czy momentu zakupu. Niezmienne pozostaje to, że ceny biletów na pociągi ekspresowe na popularnych trasach między dużymi miastami zaczynają się już od 49 zł - tłumaczy Intercity.

Siatka połączeń pociągów ekspresowych obejmuje największe miasta w Polsce i turystyczne ośrodki, m.in. Warszawę, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Poznań, Katowice, Szczecin, Rzeszów czy Kołobrzeg.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Rola technologii
Sonda
Czy jesteś zadowolony/-a z usług PKP?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze