Podczas epidemii koronawirusa potrzebujemy kontaktu. UKE apeluje do operatorów telefonii

2020-03-26 13:37 MaAl
Smartfon
Autor: StockSnap / CC0 / pixabay.com

Urząd Komunikacji Elektronicznej apeluje o zapewnienie ciągłości usług telekomunikacyjnych w dobie koronawirusa. Chodzi m.in. o zapobieganie przeciążeniom sieci i utrzymanie bezpieczeństwa usług.

- Prezes UKE zwraca się do operatorów telekomunikacyjnych z prośbą o podejmowanie niezbędnych działań w celu zagwarantowania ciągłości usług, poprzez zapobieganie i usuwanie skutków przeciążenia sieci, wynikających ze zwiększonego popytu w czasie epidemii wirusa SARS-CoV-2 - podał UKE.

O sytuacji, takiej jak epidemia koronawirusa mówi jedno z rozporządzeń Parlamentu Europejskiego. Zgodnie z nim może zostać ograniczony obowiązujący na co dzień zakaz stosowania ponadstandardowych środków zarządzania ruchem.

ZOBACZ TEŻ: Wakacje kredytowe i wydłużony okres spłaty także dla spółdzielni pracy i NGO

Rozporządzenie pozwala na zastosowanie środków w celu:

• utrzymania integralności i bezpieczeństwa sieci, usług świadczonych za pośrednictwem sieci oraz urządzeń końcowych użytkowników;

• zapobiegania grożącym przeciążeniom sieci oraz złagodzenia skutków wyjątkowego lub tymczasowego przeciążenia sieci.

- Operatorzy powinni obiektywnie oceniać czy poziom ruchu jest bardzo wysoki w porównaniu do odpowiedniego okresu referencyjnego oraz czy przy braku przewidywanych środków użytkowników dotkną negatywne skutki przeciążenia sieci - zaleca UKE.

Lot stosuje zasadę "No contact". Zobacz na czym polega

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze