Podróż do Czech za 45 zł?! PKP Intercity wprowadza bilety w promocyjnych cenach

i

Autor: Unsplash - Charles Forerunner Podróż do Czech za 45 zł?! PKP Intercity wprowadza bilety w promocyjnych cenach

Podróż do Czech za 45 zł?! PKP Intercity wprowadza bilety w promocyjnych cenach

2021-06-18 4:37

Czechy są jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych Polaków. Szczególnie w okresie letnim wiele osób decyduje się na wyjazd do naszych południowych sąsiadów. Od 17 czerwca PKP Intercity wprowadziło nowy sposób zakupu biletów na połączenia z Czechami. Od teraz zakup biletów ma być dużo prostszy, ale także o wiele tańszy. Ceny w ofercie Super Promo International rozpoczynają się już od niecałych 10 Euro w jedną stronę, co daje możliwość dotarcia pociągiem, z Polski do Czech już za ok 45 zł.

PKP Intercity: Czechy w zasięgu już za 10 Euro

Od 17 czerwca 2021 r. PKP Intercity udostępnia w systemie internetowej sprzedaży e-IC bilety na bezpośrednie połączenia z i do Czech. W ramach pilotażu dostępne w sprzedaży będą na razie wyłącznie bilety promocyjne z limitowanej oferty Super Promo International. W kolejnych etapach pilotaż będzie rozszerzany o wprowadzenie do e-IC możliwości zakupu biletów promocyjnych na połączenia do innych krajów, a następnie biletów według standardowych taryf.

Wprowadzone rozwiązanie to krok ku uczynieniu naszej oferty przewozów międzynarodowych jeszcze bardziej atrakcyjną. Wierzymy, że możliwość zakupu biletów online zwiększy i tak już wysokie zainteresowanie podróżami do Czech, a docelowo także do innych zagranicznych destynacji. Mamy nadzieję, że wpłynie to pozytywnie na doświadczenia pasażerów z podróży z PKP Intercity, która w naszym przekonaniu zaczyna się na długo przed wejściem do pociągu – mówi Tomasz Gontarz, Członek Zarządu PKP Intercity.

Bilety będą dostępne tylko do wyczerpania puli promocyjnej

Sprzedaż biletów rusza na 60 dni przed odjazdem pociągu, a ich zakup, w zależności od wybranego pociągu, będzie możliwy do 3 lub 1 dnia przed wyjazdem – lub do wyczerpania puli promocyjnej. Promocyjnych biletów nie można zwracać ani wymieniać. Biletów zakupionych w e-IC nie trzeba drukować, wystarczy okazać je konduktorowi na ekranie urządzenia mobilnego (jedyny wyjątek to przejazdy międzynarodowe w wagonach sypialnych lub z miejscami do leżenia, gdzie obowiązuje bilet w postaci wydruku).

Oferta Super Promo International podzielona jest na 5 progów cenowych – gdy wyczerpie się jedna pula biletów, automatycznie rozpoczyna się sprzedaż z kolejnej. Najniższe progi dają możliwość zakupu biletów z Krakowa już od zaledwie 9,90 euro (do Pardubic), z Katowic od 14,90 euro (do Pragi), a z Warszawy do Pragi od 19,90 euro. Z Krakowa do stolicy Czech można podróżować już za 14,90 euro.

Sonda
Czy jesteś zadowolony/-a z usług PKP?
Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Sprzedaż bezpośrednia

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze