Sposoby na oszczędzanie

Polaków czekają spore podwyżki. Jak oszczędzać na rachunkach?

2022-08-12 14:58

Jesienią Polskę i Polaków czeka trudny czas. Kryzys związany z problemami w energetyce spowoduje ogromny wzrost rachunków za ogrzewanie, prąd, gaz, a także wodę. Są jednak sposoby, aby na nich zaoszczędzić i złagodzić efekty drożyzny. Podpowiadamy najlepsze sposoby na zaoszczędzenie kilku groszy w czasach drożyzny.

Podwyżki rachunków. Jak Polacy mogą zaoszczędzić na rachunkach?

Kryzys energetyczny dotknie m.in. ciepłownie odpowiedzialne za dostarczanie do bloków i budynków wielorodzinnych ciepła. Polacy stale słyszą apele dotyczące nadchodzących podwyżek za rachunki. Ceny za energię elektryczną i gaz mocno poszły w górę, a to oznacza, że zarówno jesień jak i zima będą dla Polski kryzysowymi miesiącami, a już od września mogą także wzrosnąć koszty wody i ścieków. Jak powiedział prezes URE, Rafał Gawin, “w przyszłym roku możemy spodziewać się podwyżek rachunków, jakich nie widzieliśmy do tej pory”. 

W przypadku ciepłowni, prezes Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie Jacek Szymczak w rozmowie z Business Insider przyznał, że podwyżki cen ciepła i wody mogą sięgnąć nawet do ponad 100 proc. Polacy już teraz się tego obawiają. W jaki sposób zatem mogą zaoszczędzić na rachunkach?

Pieniądze to nie wszystko Przemysław Daca
Sonda
Czy mocno odczuwasz podwyżki cen?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze