Sposoby na oszczędzanie

Polaków czekają spore podwyżki. Jak oszczędzać na rachunkach?

2022-08-12 14:58

Jesienią Polskę i Polaków czeka trudny czas. Kryzys związany z problemami w energetyce spowoduje ogromny wzrost rachunków za ogrzewanie, prąd, gaz, a także wodę. Są jednak sposoby, aby na nich zaoszczędzić i złagodzić efekty drożyzny. Podpowiadamy najlepsze sposoby na zaoszczędzenie kilku groszy w czasach drożyzny.

Podwyżki rachunków. Jak Polacy mogą zaoszczędzić na rachunkach?

Kryzys energetyczny dotknie m.in. ciepłownie odpowiedzialne za dostarczanie do bloków i budynków wielorodzinnych ciepła. Polacy stale słyszą apele dotyczące nadchodzących podwyżek za rachunki. Ceny za energię elektryczną i gaz mocno poszły w górę, a to oznacza, że zarówno jesień jak i zima będą dla Polski kryzysowymi miesiącami, a już od września mogą także wzrosnąć koszty wody i ścieków. Jak powiedział prezes URE, Rafał Gawin, “w przyszłym roku możemy spodziewać się podwyżek rachunków, jakich nie widzieliśmy do tej pory”. 

W przypadku ciepłowni, prezes Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie Jacek Szymczak w rozmowie z Business Insider przyznał, że podwyżki cen ciepła i wody mogą sięgnąć nawet do ponad 100 proc. Polacy już teraz się tego obawiają. W jaki sposób zatem mogą zaoszczędzić na rachunkach?

Pieniądze to nie wszystko Przemysław Daca
Sonda
Czy mocno odczuwasz podwyżki cen?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze