Imigranci zalewają całą Europę. Fala uchodźców zmierza do Polski

i

Autor: Tamas Kovacs Imigranci zalewają całą Europę. Fala uchodźców zmierza do Polski

Polski nie stać na przyjęcie imigrantów? Unia daje na jednego 10 tys. euro

2015-09-04 20:15

Kryzys imigracyjny trwa, a europejscy politycy wciąż nie wiedzą, jak się z nim uporać. Unia Europejska chce, by Polska przyjęła 10 tys. uciekinierów z ogarniętych wojną rejonów, tymczasem rządzący nie wypowiadają się o tym pomyśle przychylnie, twierdząc, że naszego kraju nie stać na przyjęcie tak dużej rzeszy ludzi. Janina Ochojska, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, twierdzi, że taki argument jest bzdurny, bo Unia na każdego przyjętego uchodźcę płaci 10 tys. euro.

Ochojska uważa, że w Polsce za dużo czasu traci się na dyskusję o problemie , a nie przygotowania do tego, jak się z nim uporać. Założycielka PAH twierdzi, że już teraz powinniśmy przygotowywać ośrodki, programy integracyjne, a nawet edukować polskich uczniów. Według Ochojskiej, to nie ludzie nie są gotowi na przyjęcie imigrantów, a politycy. - Jeśli społeczeństwo jest odpowiednio wyedukowane i przygotowane, nie ma problemu z przygarnięciem uchodźców – podkreśla Ochojska.

ZOBACZ TEŻ: Miliarder chce stworzyć na wyspie państwo dla imigrantów

- Unia Europejska na każdego przyjętego imigranta przeznacza 10 tys euro, a więc przyjazd uchodźców nie obciąży kieszeni polskiego podatnika - mówi Ochojska. Dodaje, że pieniądze te są przeznaczone na przygotowanie miejsca dla przyjeżdżających osób. Ochojska uspokaja też, że są odpowiednie procedury, które pozwalają odróżnić tzw. imigrantów ekonomicznych od tych, którzy są zmuszeni uciekać ze swoich krajów przed wojną i głodem.

Źródło: tvn24.pl

Najnowsze