Lee Kun-Hee

i

Autor: East News Lee Kun-Hee

Samsung w żałobie. Prezes Lee Kun-hee NIE ŻYJE

2020-10-25 8:32

Prezes Samsunga nie żyje. Lee Kun-hee, prezes południowokoreańskiego koncernu Samsung Group i jego najważniejszego przedsiębiorstwa Samsung Electronics zmarł w niedzielę w wieku 78 lat.

Prezes Samsunga Lee Kun-hee pół roku temu trafił do szpitala z powodu problemów kardiologicznych. Ale od 2014 roku zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. OD tego czasu stery w firmie trzyma jego syn Lee Jae-yong. Lee Kun-hee zmarł w wieku 78 lat. To on z lokalnej firmy stworzył biznesowego giganta na światowym rynku elektroniki "Jego deklaracja Nowego Zarządzania z 1993 r. była motywacją do realizacji wizji firmy, polegającej na dostarczaniu najlepszej technologii, która pomaga rozwijać globalne społeczeństwo. Jego dziedzictwo będzie wieczne" - napisał Samsung w oświadczeniu.

Samsung Group (zapis stylizowany: SΛMSUNG; kor. 삼성 Samseong – trzy gwiazdy) – jedna z największych południowokoreańskich grup biznesowych (czeboli) zrzeszających firmy produkcyjne i usługowe działające w wielu branżach, oraz instytucje finansowe. Założona w 1938 roku przez Lee Byung-chula jako firma eksportowa, wkrótce rozszerzyła swą działalność także na inne dziedziny. W ciągu trzech następnych dekad grupa rozszerzyła swoją działalność w różnych dziedzinach, w tym o przetwórstwo rolno-spożywcze, tekstylia, ubezpieczenia, papiery wartościowe i sprzedaż detaliczną. Samsung weszła w przemysł elektroniczny w latach 60. XX wieku, w przemysł budowlany i stoczniowy w połowie lat 70. XX wieku. Po śmierci Lee w 1987 roku, Samsung został podzielony na cztery grupy biznesowe – Grupę Samsung, Shinsegae, CJ Group oraz Hansol.

Majątek Rydzyka: Zbiory muzealne za 90 milionów, auta za 6 milionów
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze