Tego dnia w tych miastach nie zamówisz jedzenia! Kurierzy pyszne.pl nie będą pracować

i

Autor: Adam Burakowski/REPORTER Tego dnia w tych miastach nie zamówisz jedzenia! Kurierzy pyszne.pl nie będą pracować

Strajk

Protest kurierów Pyszne.pl. Co z dostawami jedzenia?

2023-02-03 16:27

Kurierzy Pyszne.pl rozpoczęli kolejny protest. Nie zgadzają się na faktyczne obniżenie wynagrodzeń. Zarzucają też pracodawcy, że nie docenia ich pracy w trudnych warunkach zimowych – pisze portal bankier.pl. W związku z protestem zamówione jedzenie może w piątek nie dojechać do klientów.

Protest kurierów Pyszne.pl

Kurierzy Pyszne.pl po raz kolejny protestują. Niezadowolenie z z wynagrodzenia demonstrują nie zgłaszając w piątek 3 lutego dyspozycyjności, co może stanowić problem przy planowaniu dostaw  zamówionych posiłków. W każdym mieście może to wyglądać inaczej, w zależności od tego, ilu kurierów weźmie udział w proteście. Według Stanisława Karwiaka, przewodniczącego związku zawodowego Konfederacja Pracy w Pyszne.pl., cytowanego przez Oko.press, uczestniczą w nim m.in. Trójmiasto, Bydgoszcz, Kraków, ale informacja została rozesłana do wszystkich miast, także tych małych, które przodowały w poprzednim proteście - pisze bankier.pl

Kurierzy Pyszne.pl skarżą się na niskie zarobki

 Kurierzy żądają wprowadzenia dodatku stażowego, czyli wyższej stawki godzinowej dla tych, którzy pracują dłużej, a także przywróceniu dodatków dla tzw. kapitanów, którzy szkolą nowych pracowników. Domagają się także dodatku weekendowego i pogodowego, za pracę w trudnych warunkach.

Pyszne.pl – pracownicy są dobrze wynagradzani

Do protestu kurierów odnieśli się  przedstawiciele Pyszne.pl. Jak twierdzą w oficjalnym komunikacie: „nie spodziewamy się, by miało to istotny wpływ na działanie naszej usługi”. Według nich usługi firmy docierają do ponad 1800 miejscowości w Polsce, natomiast dostawy realizowane przez kurierów są dostępne jedynie w 30 z nich. Zatem informacje o ewentualnej akcji protestacyjnej dotyczą tylko kilku lokalizacji.

W oświadczeniu firmy napisano również, że kurierzy współpracują z Pyszne.pl na podstawie umowy zlecenia, co daje im elastyczność i możliwość zgłaszania swojej dyspozycyjności z tygodnia na tydzień lub odwołania swojej zmiany. Według badań opinii kurierów prowadzonych przez przedsiębiorstwo jest to dla nich odpowiednią formą współpracy.

Podstawą ich wynagrodzenia jest stawka godzinowa - 23,50 zł, niezależnie od liczby dostarczonych zamówień. Kurierzy mogą również otrzymać bonus za dostarczone zamówienia oraz bonusy tymczasowe uzależnione od popytu w danym mieście.

Sonda
Zamawiasz jedzenie z dostawą do domu?
Tańczące z promocjami 2 luty 2023
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze