Przekąski w PRL. Pamiętasz smaki dzieciństwa? SPRAWDŹ!

2020-09-11 5:43
Dzieci w PRL-u
Autor: East News Dzieci w PRL-u

Dzisiejsi czterdziestolatkowie tęsknią za macą, której obecne mace nie dorastają do opakowania, za sucharami „łamiszczękami” i gumami pachnącymi proszkiem IXI. Życie bez smaku, wiedzione w PRL-u miało swoje ulotne smaczki. Kto je dziś rozpozna?

Polska Rzeczpospolita Ludowa, w skrócie PRL, to oficjalna nazwa państwa polskiego w latach 1952-1989. Choć był to trudny czas dla Polski i Polaków, przez niektórych wprost nazywany rozbiorem naszego kraju, to poprzez całą gamę absurdów, jakie serwowała nam szara rzeczywistość, dziś PRL często wspominamy z przymrużeniem oka. Dla wielu to nawet nostalgiczne wspomnienia, bo kojarzą się z tym, czego nigdy nie zapominamy – beztroskimi czasami dzieciństwa. Dziś wrócimy do nich za pomocą tego, co także pozostaje w głowie (a raczej na języku) na lata – smaki dzieciństwa, czyli kultowe przekąski w PRL. Jeżeli zaś chcesz się sprawdzić w napojach KONIECZNIE ROZWIĄŻ TEN QUIZ.

ZOBACZ TEŻ: Podniesienie wieku emerytalnego, obniżenie emerytur i wyższe podatki! To już pewne

Super Biznes - wywiad

QUIZ: Kultowe smaki PRLu – Przekąski

Pytanie 1 z 10
Groszki sprzedawane w okrągłych płaskich pudełkach, z których wylatywały przez dziurkę, sprzedawano w dwóch rodzajach: Były to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze