Przelew online

i

Autor: pixabay.com Przelew online

Bankowość elektroniczna

Przelewy i rozliczenia banków na Trzech Króli [6.01.2023]. Sprawdź, kiedy dotrą pieniądze

2023-01-05 3:50

6 stycznia to dzień wolny od pracy, co oznacza, że system rozliczeniowy Elixir, obsługujący przelewy międzybankowe w złotych, ma przerwę w standardowym funkcjonowaniu. Dlatego terminowe płatności przypadające na ten dzień warto zaplanować i zlecić wcześniej lub skorzystać z przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir, który jest dostępny dla klientów banków także w dni świąteczne.

Święto Trzech Króli 2023. Kiedy dotrą przelewy bankowe?

Elixir to obsługiwany przez KIR elektroniczny system rozliczeń międzybankowych. Za jego pomocą realizowana jest większość transakcji zlecanych przez klientów banków w Polsce. Rozliczenie i  rozrachunek zleconych w systemie transakcji (przelewów i poleceń zapłaty) odbywa się podczas trzech sesji rozliczeniowych, od poniedziałku do piątku, o godzinie 9:30, 13:30 i 16:00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Trzeba zatem pamiętać, że przelewy, które zlecimy w najbliższy czwartek 5 stycznia po godzinie 16:00, trafią na konta odbiorców w poniedziałek, 9 stycznia.

Z kolei system Euro Elixir, w którym rozliczane są krajowe i transgraniczne przelewy w euro, 6 stycznia będzie funkcjonował zgodnie ze zwykłym harmonogramem. Podobnie jak w każdym dniu roboczym, KIR przeprowadzi tego dnia 6 sesji rozliczeniowych. 

Usługi Express Elixir

Niezależnie od dostępności prowadzonych przez KIR sesyjnych systemów rozliczeniowych, do dyspozycji klientów banków pozostaje system płatności natychmiastowych Express Elixir, który obsługuje przelewy w trybie ciągłym – 24/7/365, także w weekendy i święta. System umożliwia przesyłanie środków pomiędzy rachunkami w różnych bankach. Informacje o dostępności usługi w  poszczególnych bankach dostępne są na stronie: https://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/

Sonda
Otrzymałeś kiedyś pomyłkowy przelew?
Pieniądze to nie wszystko. Piotr Bujak
Najnowsze