robienie przelewów na laptopie/smartfonie

i

Autor: SHUTTERSTOCK robienie przelewów na laptopie/smartfonie

Przelewy na Wielkanoc. Kiedy zrobić przelew, żeby dotarł przed świętami?

2022-04-13 15:17

Zbliżają się Święta Wielkanocne, w tym okresie większość instytucji, w tym także banki, pracują w niestandardowych godzinach. Warto pamiętać, że w tym czasie zmieni się również sposób funkcjonowania systemów rozliczeniowych Elixir i Euro Elixir. Dlatego płatności warto zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem lub skorzystać z przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir, który jest dostępny dla klientów banków także w dni świąteczne.

Wielkanoc 2022. Kiedy zrobić przelew?

Rozliczenia w systemie Elixir realizowane są standardowo w czasie jednej z trzech sesji odbywających się w dni robocze, w godzinach: 9:30, 13:30 i 16:00. Odstępstwem od tego standardu są dni ustawowo wolne od pracy. W piątek 15 kwietnia system Elixir będzie funkcjonować jak w każdy inny dzień roboczy. Trzeba jednak pamiętać, że przelewy zlecone do KIR przez banki po godz. 16.00 tego dnia, zostaną rozliczone w trakcie porannej sesji kolejnego dnia roboczego, czyli dopiero po Wielkanocy we wtorek 19 kwietnia. W przypadku Euro Elixir – systemu rozliczającego przelewy w unijnej walucie (krajowe i transgraniczne) – przerwa w działaniu obejmie również 15 kwietnia, ponieważ w wielu krajach europejskich Wielki Piątek to tzw. bank holiday, czyli dzień wolny od pracy.

Tańczące z Promocjami 12.04.22

Niezależnie od świątecznej przerwy w działaniu systemów rozliczeniowych, do dyspozycji klientów banków pozostaje system przelewów natychmiastowych Express Elixir. System działa w trybie 24/7/365, także w weekendy i święta, umożliwiając przesyłanie środków pomiędzy rachunkami prowadzonymi w różnych bankach. Aktualizowane na bieżąco informacje o dostępności usługi w poszczególnych bankach można sprawdzić na stronie: hwww.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/

Sonda
Korzystasz z bankowości elektronicznej?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze