Wartość zniszczonych czołgów oszacowano na miliard dolarów

i

Autor: PAP Wartość zniszczonych czołgów oszacowano na miliard dolarów

Rosja bankrutuje przez wojnę na Ukrainie! Putin stracił już sprzęt wojskowy o wartości 3 miliardów dolarów

2022-03-05 16:50

Od początku inwazji na Ukrainę zniszczono 1902 jednostki uzbrojenia i sprzętu wojskowego Rosji, których wartość wyceniono na 3 miliardy dolarów - poinformował portal ukraińskiej edycji czasopisma "Forbes". Wśród zniszczonego wyposażenia znajdują się m.in. 33 samoloty, 37 śmigłowców, 251 czołgów i 939 opancerzonych wozów bojowych. Wartość zniszczonych czołgów oszacowano na miliard dolarów, samolotów i helikopterów - 1,1 mld dolarów, wozów opancerzonych - 0,6 mld dolarów.

Według danych Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, od początku wojny na Ukrainie zginęło ponad 10 tys. żołnierzy rosyjskich. W wyniku wojny rozpoczętej przez Rosję 24 lutego 2022 roku straty finansowe ponieśli również rosyjscy biznesmeni. Na samej giełdzie londyńskiej wartość akcji 23 rosyjskich firm, w tym Gazpromu, Sbierbanku i Rosnieftu, spadła łącznie o 572 miliardów dolarów. Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w sobotę, 5 marca 2022 roku, że "nałożone na Rosję przez Zachód sankcje przypominają wypowiedzenie wojny". 

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę zginęło ponad 7 tys. rosyjskich żołnierzy, a setki trafiły do niewoli. Wśród jeńców są wysokiej rangi oficerowie - pisze Agencja Reutera. Tymczasem rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało w oficjalnym komunikacie, że od 24 lutego - gdy Rosja zaatakowała Ukrainę - zginęło 498 wojskowych rosyjskich, a 1597 zostało rannych.

Czytaj także: Ukraina. Największy transportowy samolot świata zniszczony! To był jedyny model...

RPO: Putin to zbrodniarz i trafi do więzienia
Sonda
Czy Ukraina powinna wejść do NATO?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze