QUIZ: Dzieciństwo w PRL. Pamiętacie te gry i zabawy?

2021-11-28 10:51
Dzieci w PRL
Autor: East News

W PRL nie było zabawnie. Mimo to dzieci miały beztroskie i pełne przygód dzieciństwo. Ono też nie było może wymarzone, ale jednak znośne. Większość peerelowskich zabaw miała korzenie przedwojenne: dla grupek dzieciaków, którym z nudów mogło przyjść do głowy np. podpalanie snopków albo zabawianie się „w cela”, czyli rzucanie kamieniami w okna, były klasy, „chowanki” itp. Dla nudzących się indywidualnie - toczenie fajerki przez ścieżki i pagórki. Pamiętacie to i nie tylko? To zdobycie 10/10 nie powinno stanowić dla Was problemu.

QUIZ: Dzieciństwo w PRL. Zdobędziesz 10/10?

Gdyby dzieciństwo w PRL nie kończyło się byciem dorosłymi, zmagającymi się z „problemami na odcinku”, „brakami w zaopatrzeniu” lub  śledzeniem przez „smutnych panów”, można by uznać Polskę Ludową za krainę szczęśliwości. Taty i mamy nie było w domu (mama w kolejce, tata w pracy lub pod budką z piwem), a symbolem absolutnej swobody był klucz na szyi. Z kluczem można było zwiedzać bunkry i piwnice, wspinać się na słupy telefoniczne i na kominy na zawołanie „kto pierwszy” albo bawić się w krzakach w lekarza. Była też alternatywa w postaci zabaw dla grzecznych dzieci, które trafiają się w każdej epoce.

Brzmi znajomo? To zerknijcie poniżej do naszego quizu i zobaczymy, kto zdobędzie maksymalną liczbą punktów!

QUIZ: Dzieciństwo w PRL. Pamiętacie te gry i zabawy?

Pytanie 1 z 10
Podczas nieobecności dorosłych stół zamieniało się:
Tańczące z promocjami 26.11

Potrzebujesz kolejnych wyzwań? SPRAWDŹ INNE QUIZY!

Sonda
Którą dobranockę z PRL-u lubisz najbardziej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze