QUIZ. Urodziłeś się w PRL? Sprawdź, czy jeszcze cokolwiek pamiętasz. Średni wynik to 4/10

2020-08-06 12:31 MaAl
Edward Gierek
Autor: East News Edward Gierek

Jedni wspominają te czasy z nostalgią, inni woleliby o nich na zawsze zapomnieć. Urodziliście się w PRL? Sprawdźcie, jak dobrze pamiętacie te czasy. Przygotowaliśmy dla was quiz z 10 pytaniami, na które odpowiedzieć mogą tylko osoby, które doskonale pamiętają tamte czasy.

W czasach gdy telewizory były przeważnie czarno-białe, po ulicach jeździły "maluchy", jadło się wyroby czekoladopodobne, produkty miały etykiety zastępcze, a szczytem luksusu były kryształowe wazony i wczasy w Bułgarii, życie toczyło się zupełnie inaczej.

PRL jest nazwą państwa polskiego w latach 1952–1989. Uprzednio, w latach 1944–1952, ten sam organizm państwowy, uznany międzynarodowo po utworzeniu Tymczasowego Rządu Jedności Narodowej (pierwszymi państwami które uznały TRJN 29 czerwca 1945 były USA, Wielka Brytania i Francja, jednocześnie cofając uznanie dla Rządu RP na uchodźstwie), funkcjonował jako podmiot prawa międzynarodowego pod nazwą Rzeczpospolita Polska. Państwo to w okresie 1944–1989 propagandowo i potocznie, a niekiedy w oficjalnych aktach swych władz, nazywane było Polską Ludową.

Sprawdźcie poniżej jak dobrze pamiętacie miniony ustrój. TEN QUIZ ROZWIĄZAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY URODZONE W PRL!

ZOBACZ TEŻ: Życie kobiet w PRL. Sprawdź, czy pamiętasz wszystko

Luksusy w PRL. Życie jak w madrycie!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze