Rafineria grupy LOTOS w Gdańsku

i

Autor: lotos.pl

Komunikat MAP

Rafineria Gdańska zostanie ujęta w wykazie podmiotów podlegających ochronie

2022-12-19 15:22

Biuro prasowe MAP poinformowało, że Ministerstwo Aktywów Państwowych wystąpiło z wnioskiem o wpisanie Rafinerii Gdańskiej do wykazu podmiotów podlegających szczególnej ochronie; wniosek został przyjęty przez rząd. Z dniem 1 stycznia 2023 r. Rafineria Gdańska zostanie ujęta w tym wykazie - dodano.

Rafineria Gdańska będzie pod chroniona

"Ze względu na charakter działalności Rafineria Gdańska podlega ochronie z mocy ustawy o ochronie niektórych inwestycji" - przekazało w poniedziałek PAP biuro prasowe Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Jak dodano, "aby tę ochronę dodatkowo wzmocnić, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 9 grudnia Minister Aktywów Państwowych wystąpił z wnioskiem o wpisanie jej do wykazu podmiotów podlegających szczególnej ochronie".

Decyzja wchodzi w życie 1 stycznia 2023. Rada Ministrów przyjęła wniosek

"Wniosek ten został już przyjęty przez Radę Ministrów. Z dniem 1 stycznia 2023 r. Rafineria Gdańska dodatkowo zostanie więc ujęta w tym wykazie" - podano.

W drugiej połowie listopada szef MAP Jacek Sasin zapowiadał wpisanie Rafinerii Gdańskiej do wykazu podmiotów podlegających ochronie.

Sonda
Jak oceniasz pracę Jacka Sasina?
Pieniądze to nie wszystko Marcin Wiącek

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze