Ratownicy medyczni wywalczyli 800 złotych podwyżki

2017-07-19 17:49
Ratownicy medyczni
Autor: Shutterstock

Ratownicy medyczni w końcu będą godnie zarabiać. Otrzymają dwie podwyżki – każda po 400 zł brutto. Docelowo od 1 stycznia 2018 r. będą więc zarabiać 800 zł więcej niż obecnie – wynika z porozumienia podpisanego we wtorek przez Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych i Sekcję Krajową Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ „Solidarność" oraz wiceministra zdrowia Marka Tombarkiewicza.

Na razie mamy gwarancję dwóch podwyżek po 400 zł brutto, a o kolejnych transzach mamy rozmawiać w drugim kwartale 2018 r. Zobaczymy, czy Ministerstwo Zdrowia dotrzyma obietnicy – powiedział „Rzeczpospolitej" Roman Badach-Rogowski, przewodniczący Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego.

Sprawdź także: Rząd proponuje ratownikom medycznym 400 zł podwyżki. Ile zarabiają teraz?

Dokument porozumienia zakłada średni wzrost miesięcznego wynagrodzenia na etat lub równoważnik etatu o 400 zł brutto od 1 lipca 2017 r. oraz o kolejne 400 zł od 1 stycznia 2018 r. Druga podwyżka ma zostać wpisana do tzw. małej nowelizacji o Państwowym Ratownictwie Medycznym, której uchwalenie planowane jest na listopad.

Czytaj też: Wynagrodzenia w służbie zdrowia. Ile zarabiają pielęgniarki, a ile lekarze?

Podwyżki otrzymają nie tylko ratownicy medyczni pracujący w pogotowiu oraz w szpitalnych oddziałów ratunkowych, lecz także dyspozytorzy medyczni, pielęgniarki i położne zatrudnieni w pozaszpitalnym systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne.
Podpisane porozumienie kończy akcję protestacyjną, która trwa od 24 maja 2017 r.

Źródło: mz.gov.pl, „Rzeczpospolita"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze