Rejestracja karty prepaid krok po kroku [WIDEO]

2016-07-25 20:26 AMB
Smartfon młodzi ludzie biznes
Autor: Shutterstock

Od 25 lipca 2016 r. każdy użytkownik karty prepaid ma obowiązek jej rejestracji. Wszystkie startery zakupione po 24 lipca zawierają nieaktywne karty SIM. Żeby aktywować kartę, najlepiej jest zgłosić się do salonu firmowego lub punktu sprzedaży operatora sieci komórkowej. Zmierzyliśmy, ile czasu zajmuje proces rejestracji karty prepaid.

Wszystkie karty prepaid, które znajdują się w sprzedaży, od 25 lipca nie są aktywne. Karty zakupione przed 25 lipca zostaną dezaktywowane 1 lutego 2017 r., chyba że zarejestrujemy przed tym terminem.

Dołączoną do zestawu startowego kartę SIM można aktywować w salonie sprzedaży lub sieci partnerskiej, chyba że operator wskaże alternatywne sposoby i miejsca rejestracji. Każdy użytkownik, który zakupił starter w innym punkcie, np. w dyskoncie lub kiosku ruchu, może przynieść do salonu kartę w celu dokonania jej rejestracji. Nie ma obowiązku podawania danych osobowych podczas zakupu i nie powinno się robić tego w miejscach, które nie znajdują się na liście punktów autoryzowanych przez operatora.

Przeczytaj również: Rejestracja karty SIM. Jak zarejestrować kartę SIM u poszczególnych operatorów? [PRZEWODNIK]

Żeby dokonać rejestracji, należy wypełnić krótki formularz. Musi on zawierać nasze dane osobowe (imię, nazwisko, adres, nr PESEL, serię i numer dowodu osobistego, a także numer rejestrowanej karty SIM oraz numer telefonu komórkowego). Pracownik salonu wprowadzi te dane do systemu. Rejestracji trzeba dokonać osobiście, składając podpis na formularzu z danymi osobowymi. Po dopełnieniu wszystkich formalności wolno zacząć aktywnie korzystać z karty.

Ze względu na ochronę danych osobowych, rejestracji karty można dokonać wyłącznie w autoryzowanych przez danego operatora punktach. Swoich danych osobowych nie należy udostępniać osobom trzecim, np. pracownikom sklepów wielobranżowych.

Źródła: Superbiz.se.pl. Orange

Najnowsze