Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Robert Lewandowski ma nowe zajęcie! Będzie produkował panele słoneczne

2020-12-02 14:42

Robert Lewandowski postanowił poszerzyć zakres działalności i zainwestował w energię słoneczną. Słynny piłkarz kupił akcje w tarnowskiej firmie, która produkuje panele słoneczne.

Robert Lewandowski ma ambicje odnieść sukces na kolejnym polu. Tym razem są to ogniwa fotowoltaiczne. Znany polski piłkarz zainwestował w akcje tarnowskiej firmy Hymon, zajmującej się produkcją ogniw fotowoltaicznych. Niedługo przedsiębiorstwo ruszy na podbój giełdy. Ile Lewandowski zapłacił za udziały nie ujawniono, ale wiadomo, że chodzi o pakiet mniejszościowy.

- Tarnowska spółka zajmuje się montowaniem mikroinstalacji fotowoltaicznych. W ciągu trzech kwartałów tego roku zamontowała instalacje o mocy ponad 50 MW i chce zakończyć rok na poziomie 80 MW (w 2019 r. było to nieco ponad 30 MW) - pisze Puls Biznesu. W rozmowie z gazetą prezes firmy Jan Strzesak informuje, że przedsiębiorstwo w ubiegłym roku osiągnęło 107 mln obrotów. W tym roku ambicje ma na 300 mln zł. W planach jest także podbój rynków międzynarodowych. Hymon zlecenia przyjmuje od klientów indywidualnych i samorządów. Zatrudnia 100 własnych ekip monterskich i 50 podwykonawczych.

ZOBACZ TEŻ: Robert Lewandowski inwestuje nad polskim morzem. Mamy ZDJĘCIA luksusowych apartamentów!

Taśmy Kucharskiego: tak był szantażowany Robert Lewandowski

- Transakcje na polskim rynku słonecznym nie powinny zaskakiwać. Z analiz Instytutu Energetyki Odnawialnej wynika, że ten rynek rozwija się najszybciej ze wszystkich sektorów OZE w Polsce - tłumaczy Puls Biznesu. Boom inwestycyjny ma się zacząć już w przyszłym roku, kiedy zostaną oddane do eksploatacji projekty trzech farm słonecznych. Według IEO pod koniec tego roku moc polskiej fotowoltaiki może sięgnąć 2,5 GW. Obroty na tym rynku mają przekroczyć 5 mld zł.

Najnowsze