Secure 2019

i

Autor: Artur Hojny/Super Express Secure 2019

SECURE 2019 – trwa największa polska konferencja o cyberbezpieczeństwie

2019-10-22 13:01

W obecnym świecie zagadnienie dotyczące cyberbezpieczeństwa są ważne jak nigdy dotąd. Otaczająca nas wirtualna rzeczywistość narażona jest na wiele ataków, a coraz więcej instytucji i systemów uzależnionych jest właśnie od świata online. W dniach 22 -23 października w Warszawie już po raz 23 odbywa się konferencja SECURE 2019 podczas, której wybitni specjaliści będą podejmować najważniejsze tematy dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Organizatorem spotkań jest CERT Polska działający w strukturach Państwowego Instytutu Badawczego NASK.

Cyberbezpieczeństwo to temat, który już od dłuższego czasu staje się przedmiotem szerokich rozważań społecznych. Staje się on ważny nie tylko dla przedstawicieli firm IT ale również dla przeciętnych użytkowników internetu. SECURE 2019 to już 23 edycja najstarszej i najbardziej prestiżowej w Polsce konferencji dotyczącej bezpieczeństwa teleinformatycznego. W tym roku wybitni specjaliści poruszą tematy dotyczące najciekawszych i najważniejszych zagadnień. Wśród nich są między innymi zagrożenia związane z rozwojem narzędzi zawierających elementy uczenia maszynowego, algorytmów uczących się i zabezpieczeniami placówek edukacyjnych.

Czytaj również: Wszystkie finanse w jednym widoku

- Mówienie, że ta konferencja jest ważna to swego rodzaju truizm. Najlepiej podsumowuje fakt z czym się mierzymy polskie powiedzenie „im dalej w las, tym więcej grzybów”. Oddaje to całość zagadnień związanych z ceberbezpieczeństwem, dzisiaj dochodzimy w tym zakresie do niezwykle skomplikowanych zagadnień , jak kwestie związane ze sztuczną inteligencją. Dla Ministerstwa Cyfryzacji, przy każdej tego typu konferencji, ważne jest zastanowienie się czy system, który wdrażamy się sprawdza i jak powinna kształtować się polityka w zakresie cyberbezpieczeństwa – powiedział podczas uroczystego otwarcia konferencji minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Jednym z paneli, który odbył się pierwszego dnia konferencji były zagadnienia dotyczące zabezpieczenia 25 tys. placówek edukacyjnych. Szczególnie ważną rolę w tym aspekcie odgrywa Ogólnopolska Sieć Edukacyjna czyli projekt zakładający stworzenie sieci dostępu do internetu dla wszystkich polskich szkół. Program ten nie tylko wspomaga edukację i automatyzacje pewnych procesów edukacji ale również staje przed wieloma problemami związanymi właśnie z zagrożeniami w sieci. Są to między innymi włamania na komputery szkolne, ataki na infrastrukturę IT czy nawet skuteczne blokowanie niebezpiecznych dla dzieci treści.

Sprawdź także: Najbogatszy Polak wybuduje elektrownię atomową w Oświęcimiu

Podczas dwudniowej konferencje będzie możliwość wysłuchania i podzielenia się doświadczeniami z wieloma wybitnymi ekspertami w dziedzinie cyberbezpieczeńśtwa. To także doskonała okazja do nawiązania kontraktów biznesowych, roboczych i naukowych.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze