Krzysztof Ibisz

i

Autor: AKPA Krzysztof Ibisz

Ibisz wyleciał z anteny. Nowa telewizja dla seniorów! Sprawdź, co obejrzysz w Silver TV

2021-02-26 9:36

Miła informacja dla seniorów, którzy lubią oglądać telewizję. Powstaje nowy kanał telewizyjny dedykowany osobom starszym. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła rozstrzygnięcie konkursu na zajęcie miejsca w multipleksie MUX-1 w naziemnej telewizji cyfrowej, zwolnione przez kanał ATM Rozrywka. Z anteną będzie musiał pożegnać się Krzysztof Ibisz, bo to jego kultowe programy znikną z anteny. Teraz pojawi się nowa telewizja Silver TV, nadawana przez firmą Michała Winnickiego.

Aktualna sytuacja związana z pandemią koronawirusa i konieczność pozostania w domach znacznie wpłynęła na wzrost czasu spędzanego przed telewizorem. Widzowie nie tylko chcą pozostawać na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, ale także uprzyjemnić sobie czas rozrywkowym programem. Wiele osób powinna więc ucieszyć wiadomość, że w telewizji naziemnej pojawi się nowy kanał. Nowa telewizja zajmie miejsce ATM Rozrywka, ponieważ tej wygasła 10-letnia koncesja. 25 lutego 2021 roku odbyło się posiedzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, podczas którego rozstrzygnięty został konkurs koncesyjny na program telewizyjny na MUX-1. Beneficjentem nowej koncesji został Michał Winnicki oraz jego program Silver TV. Stacja będzie niekodowana i udostępniana odbiorcom bezpłatnie. Co najważniejsze, Silver TV będzie przeznaczony przede wszystkim dla osób po 50. roku życia. 

- Program Silver TV o charakterze wyspecjalizowanym, adresowanym do seniorów, będzie niekodowany i udostępniany odbiorcom bezpłatnie - podała Krajowa Rada w komunikacie. Zobacz, jakie treści będzie można zobaczyć na Silver TV. 

Przypomnijmy, że w ATM Rozrywka pokazywane były stare programy Polsatu, głównie teleturnieje prowadzone przez Krzysztofa Ibisz - m.in. "Awantura o kasę".

ZOBACZ: Prostytutki zapowiadają wielki strajk! Żądają zgody na powrót do pracy

Skąd pomysł na program telewizyjny dla seniorów? Jak mówił Michał Winnicki w rozmowie z wirtualnemedia.pl, kanały dedykowane osobom po 50. roku życia cieszą się dużą popularnością za granicą, np. w Niemczech czy Czechach. - Polska telewizja goni za młodym widzem w wieku 16-49 lat, ale to dawno nieaktualna grupa docelowa. Telewizji wierni są widzowie starsi i w końcu dla nich trzeba stworzyć dedykowany im tematyczny kanał telewizyjny - mówił w rozmowie z portalem.

Program Silver TV ma zapewnić nie tylko rozrywkę, ale również szeroko pojętą informację i edukację, szczególnie w dziedzinie aktywizacji i zdrowego trybu życia. Audycje takie mają zajmować nie mniej niż 70 proc. tygodniowego czasu nadawania w godzinach 6:00 – 23:00.

SPRAWDŹ: Wysokie mandaty, zmiana prędkości, jazda od 18. roku życia. WAŻNE zmiany dla użytkowników hulajnóg elektrycznych

Najnowsze