Ibisz wyleciał z anteny. Nowa telewizja dla seniorów! Sprawdź, co obejrzysz w Silver TV

2021-02-26 9:36 mos
Krzysztof Ibisz
Autor: AKPA Krzysztof Ibisz

Miła informacja dla seniorów, którzy lubią oglądać telewizję. Powstaje nowy kanał telewizyjny dedykowany osobom starszym. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła rozstrzygnięcie konkursu na zajęcie miejsca w multipleksie MUX-1 w naziemnej telewizji cyfrowej, zwolnione przez kanał ATM Rozrywka. Z anteną będzie musiał pożegnać się Krzysztof Ibisz, bo to jego kultowe programy znikną z anteny. Teraz pojawi się nowa telewizja Silver TV, nadawana przez firmą Michała Winnickiego.

Aktualna sytuacja związana z pandemią koronawirusa i konieczność pozostania w domach znacznie wpłynęła na wzrost czasu spędzanego przed telewizorem. Widzowie nie tylko chcą pozostawać na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, ale także uprzyjemnić sobie czas rozrywkowym programem. Wiele osób powinna więc ucieszyć wiadomość, że w telewizji naziemnej pojawi się nowy kanał. Nowa telewizja zajmie miejsce ATM Rozrywka, ponieważ tej wygasła 10-letnia koncesja. 25 lutego 2021 roku odbyło się posiedzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, podczas którego rozstrzygnięty został konkurs koncesyjny na program telewizyjny na MUX-1. Beneficjentem nowej koncesji został Michał Winnicki oraz jego program Silver TV. Stacja będzie niekodowana i udostępniana odbiorcom bezpłatnie. Co najważniejsze, Silver TV będzie przeznaczony przede wszystkim dla osób po 50. roku życia. 

- Program Silver TV o charakterze wyspecjalizowanym, adresowanym do seniorów, będzie niekodowany i udostępniany odbiorcom bezpłatnie - podała Krajowa Rada w komunikacie. Zobacz, jakie treści będzie można zobaczyć na Silver TV. 

Przypomnijmy, że w ATM Rozrywka pokazywane były stare programy Polsatu, głównie teleturnieje prowadzone przez Krzysztofa Ibisz - m.in. "Awantura o kasę".

ZOBACZ: Prostytutki zapowiadają wielki strajk! Żądają zgody na powrót do pracy

Skąd pomysł na program telewizyjny dla seniorów? Jak mówił Michał Winnicki w rozmowie z wirtualnemedia.pl, kanały dedykowane osobom po 50. roku życia cieszą się dużą popularnością za granicą, np. w Niemczech czy Czechach. - Polska telewizja goni za młodym widzem w wieku 16-49 lat, ale to dawno nieaktualna grupa docelowa. Telewizji wierni są widzowie starsi i w końcu dla nich trzeba stworzyć dedykowany im tematyczny kanał telewizyjny - mówił w rozmowie z portalem.

Program Silver TV ma zapewnić nie tylko rozrywkę, ale również szeroko pojętą informację i edukację, szczególnie w dziedzinie aktywizacji i zdrowego trybu życia. Audycje takie mają zajmować nie mniej niż 70 proc. tygodniowego czasu nadawania w godzinach 6:00 – 23:00.

SPRAWDŹ: Wysokie mandaty, zmiana prędkości, jazda od 18. roku życia. WAŻNE zmiany dla użytkowników hulajnóg elektrycznych

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze