deklaracja pit 37 rozliczenie urząd skarbowy

i

Autor: materiały prasowe deklaracja pit 37 rozliczenie urząd skarbowy

Skarbówka niemal jak policja. Ma skuteczniej walczyć z szarą strefą

2020-10-27 14:01

Ministerstwo Finansów chce dać Krajowej Administracji Skarbowej nowe narzędzia do walki z oszustami. Jak podaje "Puls Biznesu". W nowym projekcie przepisów zwiększających uprawnienia KAS jest kilkaset zmian.

"Funkcjonariusze KAS zyskają podstawę prawną do formalnego prowadzenia śledztw w zakresie przestępstw gospodarczych, szczególnie wymierzonych w budżet państwa. Polska skarbówka stanie się de facto policją skarbową, z szerokimi uprawnieniami, jakie przysługują policjantom" - ocenia gazeta.

KAS i CBŚP zlikwidowały nielegalną fabrykę wyrobów tytoniowych

Ministerstwo Finansów w uzasadnieniu projektu tłumaczy, że zmiany mają usprawnić wykonywanie zadań przez organy KAS w zakresie zwalczania szarej strefy, uszczelniania wpływów do budżetu państwa, oraz zwalczania wyłudzeń skarbowych i oszustw karuzelowych. Na liście uprawnień są m.in. zajmowanie rzeczy ruchomych (samochody, sprzęt elektroniczny itp.), blokowanie kont bankowych na dłużej, oraz większy i łatwiejszy dostęp do danych objętych tajemnicą bankową.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Kradną tożsamość i próbują wyłudzić kredyty! ZBP bije na alarm

Projekt zakłada też wsparcie skarbówki przez Żandarmerię Wojskową. "Możliwość oddelegowania funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej do wykonywania zadań służbowych w jednostkach organizacyjnych KAS pozwoli KAS na pozyskanie doświadczonych kadr" — tłumaczy resort finansów.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze