Smacznie i kropka

i

Autor: PAP/EPA

“Smacznie i kropka”. Nowa sieć restauracji podbija Rosję. To odpowiednik McDonald’s

2022-06-12 16:20

W Moskwie i obwodzie moskiewskim rozpoczęły w niedzielę działalność lokale krajowej sieci fastfoodów utworzone na bazie sieci restauracji McDonald's. Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę McDonald's w maju opuścił Rosję, gdzie działał przez ponad 30 lat.

Bary szybkiej obsługi nazywają się "Smacznie - i kropka" (ros. "Wkusno - i toczka"). W menu są frytki, burgery i napoje gazowane. Opakowania są bardzo podobne do poprzednich, tyle że bez charakterystycznych kolorów i loga McDonald's. 

Asortyment może się zmienić z powodu wycofywania się zagranicznych dostawców z rynku rosyjskiego. Na razie firma korzysta z zapasów coca-coli, ale będzie szukać zamiennika.

“Smacznie i kropka”. Tłumy Rosjan pod lokalem w Moskwie

W Moskwie bar otworzono na Placu Puszkina, w pomieszczeniach, gdzie działał pierwszy uruchomiony w Rosji lokal McDonald's. Na ulicy zgromadził się tłum, jednak kolejka przesuwa się szybko. 

"Wzdłuż kolejki stoją pracownicy i rozdają baloniki. Wokół - samochody policyjne, a otwarcie ochraniają funkcjonariusze dwóch specjalnych pułków policji, które wcześniej rozpędzały demonstracje" - relacjonuje niezależna "Nowaja Gazieta", której redakcja działa teraz poza Rosją. 

Nowy McDonald’s podbije Rosję? Zaplanowano otwarcie 850 lokali 

Jak poinformował Oleg Parojew, dyrektor generalny "Wkusno i toćka" - firma planuje otworzyć 200 restauracji w Rosji do końca czerwca i wszystkie 850 do końca lata.

- Naszym celem jest, aby nasi goście nie zauważyli różnicy ani w jakości, ani w atmosferze - wskazał. 

Z kolei Aleksander Gowor, nowy właściciel sieci, poinformował, że dla “Smacznie i kropka” pracuje 51 tys. osób. 

ZOBACZ TAKŻE: Wyrwali się z rosyjskiego okrążenia i zabili kilku wrogów. Wyjątkowe wideo ukraińskiego żołnierza podbija sieć

- Korporacja poprosiła mnie, abym przede wszystkim utrzymał zatrudnienie, zapewnił ludziom pracę. I to właśnie zamierzam zrobić - tłumaczył. 

Express Biedrzyckiej 10.06 (Bartłomiej Sienkiewicz, Adam Balcer, Marek Zuber) Sedno Sprawy: Małgorzata Kidawa- Błońska
Sonda
Czy w związku z wojną na Ukrainie obawiasz się drastycznych podwyżek cen żywności?
Najnowsze