polska flaga

i

Autor: Alicja_ - Pixabay Zmieniony program obchodów Święta Niepodległości w Iławie

Święto Niepodległości. Gdzie zrobić zakupy?

2020-11-10 11:23

11 listopada - Święto Niepodległości, czyli dzień, w którym większość z nas ma wolne od pracy. 11 listopada jest jednym z kilkunastu dni w ciągu roku, kiedy sklepy są ustawowo zamknięte. Tego dnia handlować mogą jedynie właściciele sklepów oraz osoby niezatrudnione w oparciu o umowę o pracę. Gdzie możemy zrobić zakupy tego dnia?

Święto Niepodległości to święto państwowe, które co roku obchodzone jest 11 listopada. Data ta jest upamiętnieniem odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów (od 1795 do 1918 roku). Święto Niepodległości zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 roku, a następnie zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 roku. Święto to przywrócono dopiero ustawą w 1989 roku.

Większość dużych sklepów i galerii handlowych jest zamknięta. Są jednak pewne wyjątki. Gdzie można zrobić zakupy?

Mimo wszystko może się jednak zdarzyć, że czegoś nam w domu zabraknie i będzie trzeba wybrać się na zakupy. Tego dnia większość sklepów będzie nieczynna. Na pewno zamknięte będą hipermarkety i dyskonty, jednak niektóre sklepy pozostaną otwarte.

ZOBACZ TEŻ: Czy 12 listopada jest wolne? Narodowe Święto Niepodległości 2020

Premier ujawnił, kiedy będzie szczepionka na koronawirusa

Na pewno będą czynne małe osiedlowe sklepy, w których za ladą będzie mógł stanąć właściciel. Podobnie jak to ma miejsce podczas innych świąt czy niehandlowych niedziel, czynne będą wybrane sklepy sieci Żabka i Freshmarket. Otwarte będą także stacje benzynowe i wybrane apteki dyżurujące.

W związku z obostrzeniami spowodowanymi epidemią, w bardzo ograniczonym zakresie działa gastronomia. Restauracje, bary i kawiarnie są zamknięte dla klientów. Dania można kupić wyłącznie na wynos. 11 listopada część lokali gastronomicznych będzie nieczynna. Te, które pozostaną otwarte, będą świadczyły usługi wyłącznie na wynos lub na dowóz.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze