Sylwester w Iławie bez eksperymentów. Będzie pokaz sztucznych ogni!

i

Autor: DreamSky - Pexels Profesjonalna firma i pokaz zatwierdzony przez Ministerstwo! Więcej o Sylwestrze w Iławie

Sylwester 2020. Wyjdziesz z domu, zapłacisz gigantyczną karę!

2020-12-31 7:00

W sylwestra nie ma "godziny policyjnej", ale "ograniczenia przemieszczania się" – mówił w Radio Zet minister Adam Niedzielski. Szef resortu zdrowia ostrzegał przed mandatami za "czynności nadmiarowe" i przed wnioskami policji o "postępowanie administracyjne" zagrożone karą do 30 tys. zł.

Zgodnie z rozporządzeniem rządu od 31 grudnia 2020 r. od godz. 19.00 do 1 stycznia 2021 r. do godz. 6.00 na obszarze Polski przemieszczanie się będzie możliwe wyłącznie w celu wykonywania czynności służbowych lub zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej oraz zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

Niedzielski pytany w Radiu Zet, czy w związku z tym w sylwestra jest godzina policyjna odparł: "Nie ma żadnej godziny policyjnej, bo to jest sformułowanie, które na poziomie formalnym nie istnieje. Mamy ograniczenia przemieszczania się. One są uregulowane w rozporządzeniu epidemicznym" – zaznaczył.

Sylwester bez godziny policyjnej, ale zakaz wychodzenia z domu obowiązuje? O co chodzi? Komentarz Adama Federa [WIDEO]

Minister Niedzielski pytany, czy w takim razie będą mandaty, gdy ktoś w sylwestra wyjdzie na zewnątrz, odpowiedział twierdząco.

- Tak. Będą mandaty, a co więcej, policja po każdej takiej interwencji może sporządzić wniosek o postępowanie administracyjne, które jest prowadzone przez głównego inspektora, czy w ogóle przez inspektoraty sanitarne – ostrzegał.

Zwrócił uwagę, że w postępowaniu administracyjnym kara jest wymierzona "w wysokości do 30 tys. zł i ona w ciągu siedmiu dni jest egzekwowana z konta, a dopiero potem przysługuje możliwość odwołania się do sądu administracyjnego".

Godziny dla seniorów w Sylwestra. Jak w Sylwestra zrobisz zakupy?

Minister został zapytany, czy osoba, która wyjdzie na spacer z psem w sylwestra zostanie ukarana mandatem.

- Nie, nie zostanie ukarana mandatem, chyba że będzie to jakaś czynność nadmiarowa, którą osoba oceniająca sytuację tak oceni - wyjaśnił.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze