KOŚCIŃSKI MORAWIECKI

i

Autor: AP/SUPER EXPRESS KOŚCIŃSKI MORAWIECKI

Szokujące wyznanie o Polskim Ładzie. Rząd zapomniał o setkach tysięcy pracowników!

2022-02-07 9:17

Wygląda na to, że szykując Polski Ład Ministerstwo Finansów mogło "nie przewidzieć, że istnieją ludzie utrzymujący się ze zleceń". Tak w rozmowie z magazynem "Plus Minus" powiedział prof. Waldemar Paruch, b. główny strateg rządu. Dziś (tj. poniedziałek, 7 lutego) ma się zebrać kierownictwo PiS i prawdopodobnie zapadną decyzje o dymisji urzędników, którzy są odpowiedzialni za przygotowanie Polskiego Ładu.

To jest kompromitacja urzędników Ministerstwa Finansów! Prof. Waldemar Paruch, b. główny strateg rządu, w wywiadzie prasowym z magazynem "Plus Minus" przyznaje, że doszło do pomyłki w wyliczaniu pensji osobom utrzymującym się z umów zlecenia, tj. 600 tys. osób, emerytów pobierających świadczenia powyżej 5600 zł., które mają inaczej liczone koszty uzyskania przychodu - mówi Paruch. Na pytanie dziennikarza: Czy to celowe działania? Główny Strateg rządowy z rozbrajającą szczerością odpowiedział: "Nie. Prawdopodobnie nie przewidziano, że takie grupy w ogóle istnieją". Screena z wywiadu na Twitterze ujawniła Barbara Kasprzycka z Dziennika Gazety Prawnej.

Dzisiaj, 7 lutego, Dziennik Gazeta Prawna poinformował, że ponownie do części nauczycieli trafiły niższe wypłaty: za styczeń za nadgodziny i wynagrodzenie zasadnicze za luty. Według "DGP", problem potwierdzają publikowane na forach internetowych paski wynagrodzeń, z których wynika, że od podstawy opodatkowania wynoszącej ponad 1,3 tys. zł zaliczki na podatek mogą wynieść nawet 678 zł.

O sprawie szerzej piszemy tutaj: Skandal! Nauczyciele znowu dostali po kieszeni przez Polski Ład

Jak nieoficjalnie podaje money.pl, dziś (7 lutego) kierownictwo PiS ma podjąć decyzje ws. zmian w rządzie. Stanowisko miałby stracić szef resortu finansów Tadeusz Kościński i jego zastępca Jan Sarnowski.

Czytaj więcej: Kościński do dymisji za Polski Ład?! Są przecieki, kto będzie nowym ministrem finansów

Portal cytuje Jarosława Kaczyńskiego, który ocenił w niedawnym wywiadzie dla PAP, że ci, którzy przygotowywali wprowadzenie Polskiego Ładu "na poziomie politycznym, półpolitycznym — niezupełnie zapanowali nad tym, co jest im podległe, i tam, być może, zadziałał brak dostatecznych kwalifikacji, być może także i brak dobrej woli". Zapowiedział też wyciągnięcie konsekwencji personalnych.

Express Biedrzyckiej - Władysław Kosiniak-Kamysz: Polski Ład to bajzel. Trzeba wyrzucić do kosza to cholerstwo
Sonda
Popierasz program Polski Ład?
Najnowsze