gaz, LPG, tankowanie gazu

i

Autor: Tymon Markowski Tankujesz LPG? Masz szczęście - ceny spadają!

Tankujesz LPG? Masz szczęście - ceny spadają!

2021-04-29 14:05

W ostatnim czasie ceny paliw na stacjach w całym kraju ustabilizowały się. Kierowcy na razie nie powinni obawiać się zwyżek cen. Jednak istnieje grupa kierowców, która może być w jeszcze lepszych nastrojach. Posiadacze samochodów z zamontowaną w pojeździe instalacją LPG zapłacą mniej za tankowanie. Ceny autogazu ostatnich dniach kwietnia zmalały. Takie informacje napływają z opublikowanego właśnie raportu e-petrol.

Średnie ceny paliw w kraju

W porównaniu z zeszłym tygodniem średnia cena LPG zmalała o 2 grosze na litrze i oscyluje w granicach 2,51 zł. Z kolei kierowcy jeżdżący z samochodami posiadające silniki niskoprężne muszą zapłacić średnio 5,19 zł za litr diesla. Zarówno benzyna Pb95 jaki i Pb98 podrożały w stosunku do zeszłego tygodnia o grosz. Cena za litr wynosi teraz odpowiednio 5,58 zł za Pb98, a także 5,26 zł za Pb95. Warto jednak pamiętać, że ceny paliw różnią się między województwami. Najtańsze benzyny można w tym momencie zatankować województwem lubuskim, gdzie za litr benzyny PB95 zapłacimy średnio 5,16 zł, a litr Pb98 będzie kosztować nas 5,43 zł. Natomiast najniższe ceny diesla odnotowano w województwie śląskim, gdzie średnio płaci się 5,09 zł za litr. Z kolei najtańsze LPG można dostać w województwie świętokrzyskim, gdzie cena litra wynosi 2,44 zł.

Ceny LPG, a także innych paliw najwyższe są na Mazowszu

Według raportu, który został właśnie opublikowany przez e-petrol, najwyższe ceny paliw występują w województwie mazowieckim. To w tym regionie portal odnotował najwyższe ceny niemal wszystkich rodzajów paliw napędowych. Kolejno cena benzyny Pb95 wynosi tam 5,34 zł za litr. Cena oleju napędowego wynosi średnio 5,30 zł za litr, a LPG 2,56 zł za litr. 

Podobne ceny autogazu odnotowano również w województwie lubelskim i kujawsko-pomorskim (2,56 zł za litr LPG). Natomiast najdroższe ceny benzyny Pb98 odnotowano na kujawach i Pomorzu, gdzie na stacji benzynowej trzeba zapłacić średnio 5,67 zł za litr.

Sonda
Jaki rodzaj paliwa tankujesz do swojego samochodu?
Super Raport 29.04 (Goście: Radosław Sikorski - eurodeputowany, PO, prof. Antoni Dudek - historyk, gen. Grzegorz Gielerak) Sedno Sprawy: Małgorzata K
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze