100-latkowie z pokaźnymi emeryturami! Jakie kwoty wpływają na konta sędziwych emerytów?

i

Autor: Pixabay/ Alexas_Fotos 100-latkowie z pokaźnymi emeryturami! Jakie kwoty wpływają na konta sędziwych emerytów?

Tajemnicze przelewy dla EMERYTÓW! ZUS wysyła seniorom po kilkanaście tysięcy

2021-03-05 3:00

Tym razem to nie jest żadne oszustwo! Część emerytów otrzymuje z ZUS przelewy emerytalne w astronomicznej wysokości nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jak to możliwe? To konsekwencja wejścia w życie nowych, korzystniejszych dla seniorów przepisów. Warto sprawdzić poniżej, komu przysługują takie pieniądze.

Brzmi nieprawdopodobnie ale to jednak prawda. ZUS wysyła grupie kilkudziesięciu tysięcy emerytów przelewy nawet po kilkanaście tysięcy złotych. Niestety, seniorzy nie będą co miesiąc otrzymywać takiej zawrotnej kwoty. Tak wysoki, ale jednorazowy przelew, to konsekwencja wprowadzenia korzystnej emerytury dla osób z rocznika 1953. W lipcu 2020 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Dotyczy ona  ustalenia wysokości emerytury dla osób, które urodziły się w 1953 roku. I wprowadza możliwość korzystnego obliczenia emerytury bez pomniejszania podstawy jej obliczenia o sumę kwot pobranych emerytur wcześniejszych.

1500 zł zwrotu od państwa DLA WSZYSTKICH. Ostatni dzwonek, żeby dostać duże pieniądze

Średnia podwyżka emerytur dla osób z rocznika 1953 to ok. 200 zł. Do tego dochodzi jednorazowe wyrównanie. Przeciętna kwota wyrównania wynosi 12 786 zł brutto. Od tego zostanie niestety potrącona składka zdrowotna (161 zł) i zaliczka na podatek dochodowy - 2174 zł. W sumie senior odda więc państwu 2335 zł. Jeżeli zsumujemy emeryturę wraz z jednorazowym wyrównaniem, wychodzi jednak całkiem ładna sumka. Nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Kto mógł skorzystać z przeliczenia emerytury na korzystnych zasadach:

osoby, które urodziły się w 1953 roku i pobierały lub nadal pobierają emeryturę wcześniejszą przyznaną na podstawie wniosku złożonego przed 1 stycznia 2013 r. (niezależnie od tego czy ZUS decyzję w sprawie emerytury wcześniejszej wydał przed tym terminem, czy po nim)

osoby, które mają prawo do renty rodzinnej po takich emerytach.

Sedno Sprawy - Błażej Spychalski
Sonda
Czy uważasz, że 500 plus powinno zostać zniesione, a w zamian rząd powinien obniżyć podatki?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze