Triathlon Sieraków 2022

i

Autor: MATERIAŁY PRASOWE Triathlon Sieraków 2022

To już 10. edycja JBL Triathlon Sieraków. Jakie rekordy padały w Krainie 100 Jezior?

2022-04-23 1:52

Wszyscy pasjonaci triathlonu już nie mogą się doczekać ostatniego majowego weekendu w Sierakowie (27-29.05). Oficjalnie rozpocznie się wtedy tegoroczny sezon triathlonowy z cyklem imprez CIECH Tri Tour. Inauguracja serii zawodów będzie wyjątkowa, a to wszystko za sprawą szczególnego wydarzenia – 10. edycji słynnego triathlonu w Sierakowie.

10. edycja JBL Triathlon Sieraków. Zwyciężanie uzależnia

Sportowcy z całej Polski uwielbiają sierakowską trasę i niezwykłą atmosferę zawodów. Największa rywalizacja zawsze odbywa się na długim dystansie liczącym prawie 113 kilometrów. Jakie rekordy dotychczas tutaj padały? Smak wygranej musi być niesamowity, skoro wielu mistrzów z Sierakowa wracało do Wielkopolski, by ponownie walczyć o miano najlepszego. Aż trzech triathlonistów dwukrotnie stawało na 1. miejscu podium na najdłuższym dystansie– Tomasz Gagola, który zwyciężył w dwóch pierwszych edycjach, Kacper Adam, który triumfował 2 lata z rzędu od razu po Gagole oraz Ewa Bugdoł, mistrzyni 1. i 5. edycji JBL Triathlon Sieraków. Jednak sportowcem, który najczęściej wygrywał w Sierakowie jest Bartosz Banach. Gdańszczanin przez trzy imprezy z rzędu nie dawał się dogonić rywalom w latach 2017-2019.

Jakie są rekordy sierakowskiego triathlonu?

Najlepszy wynik na dystansie długim wśród kobiet osiągnęła w 2019 r. Małgorzata Otworowska, która pokonała trasę w 4:20:16. W kategorii mężczyzn najlepszy wynik w historii wynoszący 3:57:40 ustanowił w 2015 r. Kacper Adam. Częstochowianin może jednak czuć, że jego rekord w tegorocznej edycji będzie zagrożony. Na start w tym roku zapisał się Christopher Pietruczuk z Kołobrzegu, mistrz zeszłorocznej edycji, któremu ostatnio do rekordu zabrakło ledwie 25 sekund.

Enea Triathlon Pod Dachem. Tak rywalizowali zawodnicy w Bydgoszczy

- W triathlonie 25 sekund na dystansie ponad 100km to wcale nie tak dużo. Trenuję i przygotowuje się do tegorocznej imprezy bardzo intensywnie. Moim głównym celem jest oczywiście zwycięstwo, ale przyznaję, że wspaniale byłoby przy okazji pobić rekord trasy. Tym bardziej, że mogę tego dokonać podczas okrągłej 10. edycji – mówi Christopher Pietruczuk.

Triathlon Sieraków 2022

i

Autor: MATERIAŁY PRASOWE Triathlon Sieraków 2022

- Naprawdę ucieszyłbym się, gdyby teraz na jubileusz padł rekord trasy. Od lat organizujemy zawody w Sierakowie i wiemy jak wiele osób zżyło się z tą imprezą. W tym roku chcemy zorganizować im wszystkim wielkie święto sportu z masą atrakcji! Na miejscu w dniu imprezy koncertować będą zespoły „Audiofeels” oraz „Raz, dwa, trzy”. Tradycyjnie już organizujemy również zawody dla dzieci w duathlonie oraz przygotujemy przy współpracy z Fundacją Pho3nix specjalną strefę dla najmłodszych. Naprawdę będzie się działo! – Mówi Wojciech Kruczyński, organizator zawodów triathlonowych z cyklu CIECH Tri Tour, imprez organizowanych w Sierakowie (27-29 maja), Charzykowych (10-12 czerwca) i Poznaniu (15-17 lipca). Więcej informacji na stronie internetowej www.tritour.com.pl.

Sonda
Interesujesz się triathlonem?

Wszyscy uczestnicy startujący w zawodach z cyklu CIECH Tri Tour wspierają swoim udziałem zbiórkę charytatywną na rzecz Dziecięcego Oddziału Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu. Więcej informacji: triisolation.tritour.com.pl/charity.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki