Diego Maradona

i

Autor: AP Diego Maradona

Transferowe rekordy Boskiego Diego. Wart był miliony. Diego Maradona nie żyje

2020-11-25 18:52

Diego Maradona nie żyje. Argentyński piłkarz był wielkim mistrzem w swojej dyscyplinie sportowej. Wiele klubów piłkarskich marzyło o tym, by mieć go w swoich drużynach. Niewielu to się udało. Diego Maradona w czasach swojej świetności wart był miliony.

Diego Maradona, wielka gwiazda piłki nożnej, nie żyje. Wybitny piłkarz i trener zmarł na atak serca. Odszedł w wieku 60 lat. Dziś kibicom przypominają się jego wielkie sportowe sukcesy. Diego Maradona urodził się w Argentynie, gdzie rozpoczął swoją przygodę ze sportem. Jednak było pewne, że w końcu trafi do Europy. I tak się stało. 

Diego Maradona na pierwszy rzut oka nie wyglądał na wybitnego sportowca. Był krępy i niewysoki (165 cm), ale jakże zwinny, wytrzymały i wysportowany. Diego Maradona w 1982 roku rozpoczął grę w Barcelonie. Zapłacono wówczas za wybitnego piłkarza krocie. Barcelona zapłaciła za Argentyńczyka 5 mln funtów. W tamtym momencie była to rekord transferowy świata. W tym samym roku zadebiutował w mistrzostwach świata. Na kolejny transferowy rekord nie trzeba było długo czekać. Dwa lata później za jego sprawą został pobity kolejny rekord transferowy. Włoskie SC Napoli kupiło go za równowartość 6,9 mln funtów. Co ciekawe,  dla miejscowego klubu zrobił najwięcej w historii Napoli (zdobył mistrzostwo i Puchar Włoch oraz Puchar UEFA). Po jego odejściu władze klubu postanowiły, że żaden z piłkarzy Napoli nie będzie mógł grać w koszulce z numerem 10, z którym występował Maradona.

Nie żyje Diego Maradona. Miał 60 lat. Zobacz jego 10 najlepszych bramek
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze