Marbruk Triathlon Charzykowy

i

Autor: Materiały prasowe Marbruk Triathlon Charzykowy

Marbruk Triathlon Charzykowy

Triathloniści zebrali ponad 4.5 mln zł na szczytny cel! Za nami Marbruk Triathlon Charzykowy [ZDJĘCIA]

2022-06-15 2:33

Zakończyła się 7. edycja Marbruk Triathlon Charzykowy, w ciągu dwóch dni na linii mety odnotowaliśmy prawie 600 zawodników! Ich finisze przyczyniły się do realizacji celu, jakim było zebranie 4.5 mln złotych na rzecz Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu. Szczytny cel zmotywował zawodników do spektakularnych finiszów. Na szczególną uwagę zasługuje wynik Christophera Pietruczuka, który pokonał dystans „połówki” mający 112,99 km w zaledwie 4:03:42.

Ogromne serce triathlonistów na Marbruk Triathlon Charzykowy

Przez cały weekend trasę prowadzącą przez Bory Tucholskie oświetlały promienie słoneczne, które zachęciły kibiców do zgromadzenia się nad Jeziorem Charzykowskim. Pierwszego dnia impreza Marbruk Triathlon Charzykowy rozpoczęła się startami zawodników na dystansie sprinterskim oraz zwycięstwem Łukasza Kriegiera w tej konkurencji. Następnie zaczęły się zmagania na najbardziej wymagającym dystansie mającym 112,99 km. Rywalizację zdominował Christopher Pietruczuk, który z czasem 4:03:42 wygrał o ponad 17 minut z drugim Robertem Wojnarem. Wśród pań najlepsza była Ola Truskolawska, która z czasem 5:07:33 wygrała zaledwie o minutę i 23 sekundy z drugą Joanną Napiórkowską.  Sportowe emocje zakończyły się rywalizacją na dystansie o długości 56,5 km. Jako pierwszy linie mety przekroczył Paweł Mazur z Grudziądza, który pokonał trasę w 2:02:18. Dziesięć minut później zwycięstwo świętowała najszybsza z pań, którą była Ewa Urbańska z Łochowa.

Finisze wszystkich zawodników przyczyniły się do realizacji celu, jakim było zebranie 4.5 mln złotych na rzecz poznańskiego Szpitala im. Wiktora Degi. Zbiórka jest prowadzona przez organizatorów cyklu CIECH Tri Tour wraz z fundacją Pho3nix. W Charzykowach udało się zebrać aż 107.500 złotych, dzięki czemu obecny wynik inicjatywy wynosi już 4.557.360 złotych. Zbiórka trwająca od zeszłego roku będzie dalej kontynuowana na ostatniej imprezie z cyklu na JBL Triathlon Poznań. Oznacza to, że organizatorzy będą mogli przekazać na szpital kwotę większą niż to początkowo zakładano.

Mistrzostwa Europy w triathlonie – Olsztyn 2022

- Co tu długo mówić – ludzie z żelaza są niesamowici. Kiedy stawialiśmy sobie cel, ale i zarazem ogromne wyzwanie, zebrania 4.5 mln złotych wierzyliśmy w jego realizację, jednak wiedzieliśmy, że osiągnięcie tak dużej kwoty będzie wymagało ogromnego poświęcenia. Członkowie naszej triathlonowej rodziny zrealizowali cel przed czasem i wcale nie zwalniają! Finał zbiórki w Poznaniu pokaże jak ogromne serca mają ludzie z żelaza – mówił po zawodach w Charzykowach organizator cyklu Wojciech Kruczyński

Szczegóły dotyczące zbiórki można znaleźć na TEJ stronie internetowej!

Sponsorem tytularnym imprezy jest Marbruk, firma z wieloletnim doświadczeniem, ciesząca się opinią solidnej i wiarygodnej. Marbruk osiągnął wysoką pozycję rynkową koncentrując się na realizacji zamówień publicznych, specjalizując się w kompleksowej budowie dróg, chodników, placów, mostów, obiektów sportowych oraz budynków. Firma świadczy usługi budowlane dla przedsiębiorstw, zakładów użyteczności publicznej, dla klientów indywidualnych, a także jako podwykonawca dla innych firm. Ze względu na potencjał wiedzy i doświadczenia z powodzeniem pozyskuje i realizuje duże zlecenia rynkowe. Za sukces imprezy odpowiada również gmina Chojnice, która wspierała organizację imprezy.

Cykl CIECH Tri Tour rozpoczął się w ostatni weekend maja na JBL Triathlon Sieraków. Ostatnią imprezą z cyklu będzie JBL Triathlon Poznań, która będzie miała miejsce w stolicy Wielkopolski w dniach 15-17 lipca bieżącego roku.

Sonda
Interesujesz się triathlonem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze