Julia Przyłębska

i

Autor: PAWEŁ JASKÓŁKA/ SUPER EXPRESS Julia Przyłębska

Trybunał Konstytucyjny ujawnił majątki sędziów. Wiemy, ile mają Julia Przyłębska i Bogdan Święczkowski

2022-06-29 20:24

Trybunał Konstytucyjny na oficjalnej stronie internetowej opublikował oświadczenia majątkowe sędziów. Wśród 10 osób, których majątki ujawniono, znalazła się prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska (63 l.). Ujawniono również oświadczenie Stanisława Piotrowicza (70 l.), Bogdana Święczkowskiego (52 l.) czy Piotra Pszczółkowskiego (52 l.).

Trybunał Konstytucyjny pokazał majątki sędziów! Julia Przyłębska, prezes TK, nie zdołała utajnić oświadczenia, które w końcu znalazło się na stronie internetowej Trybunału Konstytucyjnego. Zgodnie z treścią dokumentu Przyłębskiej udało się zgromadzić ćwierć miliona złotych i 25 tys. euro oszczędności, posiada dom o powierzchni 250 metrów kwadratowych i jeździ Skodą Fabią z 2015 roku.

Trybunał Konstytucyjny pokazał majątki. Bogdan Święczkowski ma luksus w ogrodzie

Były zastępca prokuratora generalnego, który znalazł swoje miejsce w Trybunale Konstytucyjnym, wykazał w oświadczeniu majątkowym, że posiada dom o powierzchni 240 metrów kwadratowych i działkę 863 metrów kwadratowych. Ponadto Bogdana Święczkowskiego można pewnie spotkać czasami w domku letniskowym o powierzchni 80 metrów kwadratowych, który mieści się na działce o powierzchni 350 metrów kwadratowych.

Oszczędności Bogdana Święczkowskiego prezentują się również całkiem okazale. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego ma bowiem zebrane 838 tys. zł i 96,2 tys. dolarów (430 tys. zł) oszczędności. Na co dzień jeździ Toyotą Rav4 2.0 z 2019 roku lub Porsche Cayenne z 2009 roku. Warto dodać, że wśród majątku o wartości powyżej 10 tys. zł Bogdan Święczkowski wymienił także wannę i saunę ogrodową. Pogratulować można mu braku zobowiązań finansowych.

Poniżej galeria prezentująca jak wygląda inflacja na świecie

Majątek Stanisława Piotrowicza. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego jest wierny Toyocie

Stanisław Piotrowicz, prokurator stanu wojennego w okresie PRL, a obecnie sędzia Trybunału Konstytucyjnego, w swoim oświadczeniu majątkowym wskazał dom o powierzchni 109 metrów kwadratowych. Co więcej sędzia posiada także mieszkanie o powierzchni 64 metrów kwadratowych.

Poza miastem na Stanisława Piotrowicza niewątpliwie czekają aktywności w jego gospodarstwie rolnym. Według dokumentu Stanisław Piotrowicz posiada gospodarstwo o powierzchni 3,734 ha. W oświadczeniu wskazuje także garaż o powierzchni 20 metrów kwadratowych. W złotówkach udało mu się zebrać 187 246 zł oszczędności, a w garażu sędzia Trybunału Konstytucyjnego posiada dwa auta - Toyotę z 2020 roku oraz Toyotę z 2005 roku.

Sonda
Jak oceniasz Julię Przyłębską jako prezesa Trybunału Konstytucyjnego?
Kongres 590 - Patryk Demski, wiceprezes Tauron | Pieniądze To Nie Wszystko Extra
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze