Unia Europejska walczy z palaczami. Już niedługo nie kupisz tych papierosów w sklepie

2020-01-13 7:44 KaJa
papierosy
Autor: Mizianitka/pixabay

Już niebawem miłośnicy papierosów mentolowych będą mieli ogromny problem, aby je kupić. Od maja 2020 roku ich sprzedaż w krajach Unii Europejskiej będzie zakazana. Zdaniem UE papierosy powinny smakować tytoniem, tak by nie zachęcać do dalszego palenia.

Eksperci Unii Europejskiej są przekonani, że papierosy smakowe nie ułatwiają rzucania palenia. Miłośnicy popularnego dymka powinni liczyć się, że już niebawem w sklepach zabraknie smakowych wyrobów tytoniowych, a dostępne będą jedynie te papierosy smakujące tytoniem. Dodawane do popularnych mentoli smaki i zapachy tylko uatrakcyjniają palenie i sprawiają, że walka z nałogiem jest trudniejsza.

Czytaj również: III Wojna Światowa. Rosja mocno prowokuje USA. Niebezpieczny incydent

Sprzedaż mentolowych papierosów będzie zakazania we wszystkich krajach Unii Europejskiej już od maja 2020 roku. Wielu miłośników tego rodzaju palenia już ma problem ze znalezieniem swoich papierosów w sklepach, często też robią już większe zapasy. I choć wydaje się, ze sama idea walki z nałogiem jest właściwa to raczej nie spotka się z pozytywnym przyjęciem wśród konsumentów. Jak wskazuje portal money.pl aż 10 proc. produkcji papierosów mentolowych pochodzi z Polski co daje nam czwarte miejsce w Unii Europejskiej.

Sprawdź także: Zakaz handlu na stacjach benzynowych. Rząd tłumaczy

To nie jedynie utrudnienia jakie czekają palaczy, 20 grudnia Sejm przyjął projekt ustawy podnoszącej akcyzę na wyroby tytoniowe i alkohole o 10 proc. Półlitrowa butelka wódki o mocy 40 proc. podrożeje o ok. 1,14 zł (z VAT-em ok. 1,4 zł), piwo zaś średnio o około 5/6 groszy, za wino zapłacimy około 15 groszy więcej. Paczka papierosów podrożeje zaś przeciętnie o ok. 1,02 zł, a paczka tytoniu do palenia (50 g) będzie droższa o 1,69 zł. Cena cygar może wzrosnąć ok. 0,40 zł za sztukę, a kilograma suszu tytoniowego o ok. 22,93 zł.

Źródło: money.pl/Polska Times

Najnowsze