SMS

i

Autor: relexahotels / CC0 / pixabay.com

Uważaj na fałszywe SMS-y. Resort finansów ostrzega przed „długiem skarbowym”

2020-02-26 9:40

Jak co roku luty i marzec to miesiące kiedy Polacy rozliczają się ze skarbówką. Już drugi rok z rzędu PIT-y można akceptować poprzez rządową stronę internetową. To nie tylko wielkie ułatwienie dla milionów podatników, ale także ryzyko pojawienia się oszustów, którzy będą próbowali wyłudzić nasze dane osobowe. Resort finansów już ponownie ostrzega, aby nie wchodzić w linki nieznanego pochodzenia.

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi SMS-ami, w których przestępcy podszywają się pod Krajową Administrację Finansową i informują o rzekomym długu i zajęciu naszego konta bankowego. Jak podaje resort, KAS nigdy nie wysyła takich informacji do dłużników za pośrednictwem wiadomości tekstowych.

Zobacz również: Wypłacą 600 plus zamiast 500 plus. Jak je dostać?

- Otwieranie linków oraz wysyłanie odpowiedzi do nadawcy może spowodować przekazanie danych nieuprawnionym osobom. Wiadomości takie należy traktować jako niebezpieczne i je usuwać - pisze resort w swoim komunikacie.

Sprawdź także: Wypłaty trzynastej i czternastej emerytury potwierdzone! Znamy terminy

Dostęp do internetu i rozwój technologii sprawił, że coraz częściej oszuści podszywają się pod znane firmy i instytucje rządowe, aby w podstępny sposób wyłudzić nasze dane. Otrzymując taką wiadomość trzeba być bardzo ostrożnym, wiele banków i organizacji informuje swoich klientów, że nigdy nie wysyłają do nich wiadomości, które wymagają klikania w niewiadomego pochodzenia linki i podawania swoich danych osobowych na niesprawdzonych stronach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze