W Milllennium potwierdzisz swój dochód logując się do innego banku

2020-08-04 10:46 Danuta Rawicka
Komputer [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: gerald/Pixabay Komputer [zdjęcie ilustracyjne]

Jeśli jesteś klientem banku Millennium, możesz potwierdzić swój dochód z wykorzystaniem logowania do innego banku. Obecnie usługa ta jest dostępna z kont prowadzonych w Alior Banku, ING Banku Śląskim, mBanku, PKO BP, Santander Bank Polska, a ostatnio też w Banku BNP Paribas.

Potwierdzanie dochodu z wykorzystaniem logowania do innego banku to omnikanałowa usługa, która pozwala klientom wnioskującym o kredyt gotówkowy potwierdzić dochód za pomocą logowania do innego banku za pośrednictwem bankowości elektronicznej Banku Millennium.
Bank Millennium jako pierwszy bank na rynku wprowadził tę usługę równolegle w trzech kanałach. Jest ona dostępna zarówno w bankowości elektronicznej – w systemie Millenet oraz aplikacji mobilnej, ale też z poziomu placówki i TeleMillennium.
Klienci, którzy składają wniosek o pożyczkę i przed jej przyznaniem muszą potwierdzić swój dochód mogą skorzystać z alternatywnego - względem wyciągu z konta - sposobu potwierdzenia wpływu wynagrodzenia na rachunek. Wystarczy, że pobiorą historię transakcji logując się na konto, na które wpływa ich wynagrodzenie w innym banku, za pośrednictwem Millenetu lub aplikacji mobilnej.
Z usługi jest mogą korzystać klienci, od których bank wymaga tylko jednego dokumentu potwierdzającego dochód. Jeśli starający się o pożyczkę, uzyska pozytywną ocenę zdolności i wiarygodności kredytowej, dalszy proces jest w pełni automatyczny. Wniosek wprowadzany jest przez doradcę klienta, a gdy dochodzi do konieczności potwierdzenia dochodu, klient przechodzi przez proces w Millenecie lub aplikacji mobilnej samodzielnie logując się do innego banku i wskazując konto, na które wpływa jego wynagrodzenie. Podpisanie umowy również jest realizowane w Millenecie lub aplikacji, choć klient ma także możliwość podpisania jej w placówce.
Usługa jest jednak stale rozwijana, a lista banków będzie się systematycznie wydłużać.

Najnowsze