Wakacje od PiS. Z rządowego wypoczynku korzystają miliony Polaków

i

Autor: pixabay Wakacje od PiS. Z rządowego wypoczynku korzystają miliony Polaków

Wakacje od PiS. Z rządowego wypoczynku korzystają miliony Polaków

2021-06-14 12:23

Polski Bon Turystyczny był pomysłem rządu PiS na pomoc rodzinom w opłaceniu wakacji dla dzieci w ciężkim czasie pandemii COVID-19. Według najnowszych danych opublikowanych przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, do tej pory aktywowano już ok. 1,7 mln takich bonów. Średnia wartość realizowanego bonu wyniosła 730 zł. Znacząco wzrosła również liczba firm uprawnionych do realizacji bonów turystycznych. Jest już to ponad 23 tys. przedsiębiorstw na terenie całego kraju.

Polski Bon Turystyczny

"Zachęcam przedsiębiorców turystycznych i organizacje pożytku publicznego, aby rejestrowali się do programu Polski Bon Turystyczny. Jest to wsparcie dla wielu polskich rodzin i krajowej turystyki" - powiedział PAP wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy. Minister dodał również, że to właśnie dzięki bonowi rodzice mogą opłacić obozy sportowe, rehabilitacyjne, wspólne wakacje czy wycieczki jednodniowe dla swoich dzieci. Do czerwca bieżącego roku Polacy aktywowali już 1 mln 700 tys. 968 bonów turystycznych. Jest to o 447 tys. 490 niż podczas ferii w lutym tego roku. W stosunku do lutego wzrosła również liczba pobranych z bazy ZUS bonów, o 52 tys. 596. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca, również w czasie długiego weekendu czerwcowego, bonem zapłaciło aż 170 tys. rodzin.

"W tym samym okresie płatności zrealizowane Polskim Bonem Turystycznym wyniosły ponad 124 mln zł, a z puli wszystkich aktywowanych dotychczas bonów Polacy wykorzystali już ponad 440 mln zł" - napisano w informacji.

Polska turystyka może zyskać dzięki bonom nawet do 3,5 mld zł

Biuro zwraca też uwagę na fakt, iż to że wiele rodzin planuje spędzić tegoroczne wakacje na terenie Polski i wykorzystać przy tym bon turystyczny może przyczynić się do znacznego zwiększenia przychodów firm które go honorują. "To szansa dla przedsiębiorców na wykorzystanie ponad 3,5 mld zł dostępnych wciąż w ramach programu, w tym ponad 900 mln zł z bonów, które już zostały aktywowane i jeszcze nie wykorzystane przez beneficjentów programu". 

Dodatkowo należy pamiętać, że Polski Bon Turystyczny jest ważny do momentu wykorzystania całej jego wartości. "Jeśli jednak kwota danej usługi jest wyższa niż przysługująca w ramach bonu, klient może sam dopłacić różnicę, a obiekty, które zachęcą turystów możliwością płatności bonem, mogą też liczyć na dodatkowe środki, które wpłyną z tytułu opłacenia dłuższych pobytów czy korzystania przez turystów z dodatkowych atrakcji" - napisano w oświadczeniu.

Przedsiębiorcy chcą przystąpić do programu mogą to zrobić w każdej chwili jego trwania. "Aby znaleźć się w bazie Polskiego Bonu Turystycznego, wystarczy wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną za pośrednictwem profilu PUE ZUS. Obecnie w bazie znajdują się ponad 23 tys. podmiotów"

Polski Bon Turystyczny przysługuje na każde dziecko w kraju. Jego wysokość wynosi 500 zł na każde dziecko. W przypadku osoby niepełnosprawnej przysługuje także dodatkowy bon o wysokości 500 zł.

Sonda
Czy skorzystałeś już z bonu turystycznego?
E-Polska. Debata: Pandemia przyspiesza rewolucję medyczną
Najnowsze