węgiel

i

Autor: ART SERVICE, sklep.pgg.pl węgiel

Zakup surowca

Ważne zmiany w zakupie węgla w sklepie PGG. Weszły w życie w poniedziałek [6.03.2023]

2023-03-10 5:14

Limit zakupów węgla w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej został podniesiony z 3 do 5 ton. Jak zapowiada PGG, po zakończeniu programu sprzedaży węgla samorządom, w e-sklepie ponownie pojawi się węgiel luzem, więcej będzie też paczkowanego ekogroszku.

PGG zwiększa limity zakupu węgla na klienta

Jak poinformował PAP rzecznik Polskiej Grupy Górniczej (PGG) Tomasz Głogowski, od poniedziałku roczny limit zakupu węgla w sklepie internetowym spółki został zwiększony z trzech do pięciu ton na jednego klienta. Limit obejmuje wszystkie rodzaje surowca dostępne w e-sklepie, łącznie z węglem workowanym.

"Zwiększenie limitu to odpowiedź na docierające do nas sygnały ze strony kupujących oraz rosnące zainteresowanie zakupami w sklepie internetowym" - wyjaśnił rzecznik.

Węgiel wyższej jakości w lepszej cenie. PGG zapowiada nową ofertę

Obecnie dobiega końca realizacja ogólnopolskiego programu dystrybucji węgla opałowego dla mieszkańców za pośrednictwem gmin, w ramach którego PGG dostarcza blisko 900 samorządom ok. 1,3 mln ton węgla.

"Zakończenie przedsięwzięcia pozwoli na stopniowe odnowienie pełnej oferty węgla w sprzedaży przez internet: w e-sklepie ponownie pojawią się pozostałe sortymenty węgla luzem, a także w większej niż dotąd ilości – ekogroszki workowane" - zapowiedział rzecznik największej górniczej spółki.

Dodał, że PGG pracuje nad ofertą, która zapewni klientom zakup krajowego węgla o gwarantowanej jakości po gwarantowanej cenie producenta. "Niebawem przedstawimy szczegóły tej oferty" - powiedział.

Sklep internetowy Polskiej Grupy Górniczej

Jak podała w poniedziałek spółka, e-sklep PGG jest stale modernizowany. Obecnie logowanie do niego odbywa się przy wykorzystaniu tzw. Węzła Krajowego i elektronicznych narzędzi identyfikacji, jak profil zaufany lub bankowość internetowa. Niemożliwe jest zakładanie kont na fikcyjne osoby lub podszywanie się pod innych klientów, a procedura zmiany danych przebiega dużo prościej niż dotąd.

Wkrótce w e-sklepie wyświetlanych będzie więcej danych o składach kwalifikowanych dostawców węgla (m.in. o cenach usług i godzinach otwarcia), za pośrednictwem których kupiony w sklepie internetowym węgiel trafia do odbiorców. Dziś sieć kwalifikowanych dostawców liczy 136 składów w całej Polsce; docelowo ma ich być dwa razy więcej. Trwają przetargi, które wyłonią kolejne firmy chętne do współpracy z PGG.

Sonda
Kupiłaś/eś węgiel na zimę?
Paulina Hennig-Kolska Pieniądze to nie wszystko
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze