Indiana Jones 5 z datą premiery! Powrócą Harrison Ford i Steven Spielberg

i

Autor: fot.BullsPix

Wielka aukcja w Hollywood. Do kupienia kapelusz Indiany Jones i różdżka Harrego Pottera

2021-05-20 14:20

Tego lata w Hollywood odbędzie się jedna z największych aukcji pamiątek filmowych. Pojawi się na niej ponad 1300 rekwizytów z kultowych produkcji, takich jak „Gwiezdne wojny”, „Indiana Jones” i „Harry Potter”. A na tym lista się nie kończy. Organizatorzy spodziewają się, że te rzadkie przedmioty mogą osiągnąć cenę do 6,2 miliona dolarów. Sam kapelusz Indiany Jonesa szacowany jest na ćwierć miliona dolarów!

Od kapelusza Indiany Jonesa po różdżkę Harriego Pottera

Dom sprzedaży Prop Store ogłosił pierwsze szczegóły dotyczące nadchodzącej aukcji, która odbędzie się 29 czerwca - 1 lipca w Los Angeles. Wśród wystawionych przedmiotów znajdą się m.in.: fedora - kapelusz, który Harrison Ford nosił w filmach jako Indiana Jones, różdżka i okulary Harry'ego Pottera, maska, którą Jim Carrey miał na sobie w filmie „Maska” (którą również podpisał) i opatrzony komentarzami, oprawiony w skórę scenariusz z filmu „Gwiezdne wojny, część V: Imperium kontratakuje” należący do Carrie Fisher (Księżniczki Lei). W sumie Prop Store – dom sprzedaży organizujący aukcję podaje, że ma 1362 przedmiotów do zlicytowania, które pochodzą z 500 różnych franczyz.

ZOBACZ: Polacy, którzy zdobyli Oscara. Ich twórczość podbiła Hollywood

Tak zmieniała się Katarzyna Figura. Najgorętsze role ikony seksu polskiego kina

Dla kolekcjonerów i miłośników kina

Brandon Alinger, dyrektor operacyjny Prop Store zapowiedział, że w ciągu trzech dni będzie można nabyć niesamowite rekwizyty z ostatnich 60 lat filmu i telewizji. „Jesteśmy przekonani, że każdy miłośnik filmu znajdzie tu coś dla siebie”, dodał.

Aukcja odbędzie się w dniach 29 czerwca - 1 lipca, codziennie o godz. 9.00 czasu pacyficznego, czyli o 18.00 naszego czasu. Wydarzenie odbywa się w Los Angeles, ale oferty można składać także online lub telefonicznie.

Arcydzieła filmowe z dawnych lat. Wiesz o nich wszystko?!

Pytanie 1 z 12
Reżyserem nagrodzonego trzema Oscarami filmu "Życie jest piękne" jest:
Najnowsze