Sklepy otwarte w Wigilię: gdzie na zakupy w święta? [24.12.2020]

i

Autor: Canva.com Sklepy otwarte w Wigilię: gdzie na zakupy w święta? [24.12.2020]

Wprowadzą całkowity LOCKDOWN na święta? Rząd przedstawia plan - mowa o trzeciej fali

2020-12-15 13:19

- Trzecia fala epidemii jest realnym ryzykiem, także dla nas - powiedział na wtorkowej konferencji prasowej Adam Niedzielski. I choć oficjalnie słowo "lockdown" nie padło, to minister zaapelował, abyśmy w te Święta i ferie zostali w domu. O zachowaniu ostrożności mówił również premier. - Nie ma co udawać, że wirus jest pokonany, a sytuacja jest na tyle dobra, że można mysleć o zmianach w życiu społecznym. Tak nie jest - powiedział Mateusz Morawiecki.

- Okres sylwestra i ferii to kluczowe chwile, które będą skutkowały ewentualną trzecią falą pandemii - powiedział Adam Niedzielski. Wiele krajów np. Holandia, czy Niemcy zdecydowały się na wprowadzenie w okresie świątecznym lockdownu. Czy taki sam scenariusz czeka Polskę? - To o tyle krytyczny moment, że przestrzeganie wszystkich obostrzeń będzie miało konkretny skutek, a nieprzestrzeganie może grozić trzecią falą - powiedział minister zdrowia. Wtórował mu premier, który także zaapelował o odpowiedzialność w okresie świątecznym. - To wyjątkowy czas, który wymaga wyjątkowej odpowiedzialności. Postarajmy się wytrzymać, mając to światełko nadziei, czyli szczepionkę, coraz bardziej widoczne przed sobą - powiedział Mateusz Morawiecki.

Restaurator powiesił się przez lockdown? Wstrząsające komentarze po jego śmierci. "Takich ludzi będzie więcej"

Ogłoszenie lockdownu w okresie świątecznym oznaczałoby gigantyczne straty dla przedsiębiorców. Dla przykładu w Holandii z tego powodu zamknięte zostaną wszystkie sklepy, poza sprzedającymi produkty pierwszej potrzeby, oraz muzea, teatry, salony fryzjerskie. Od środy przestaną działać też wszystkie holenderskie szkoły. Od jutra Brandenburgia, niemiecki kraj związkowy, wprowadzi obostrzenia w małym ruchu granicznym z Polską. Decyzja władz to następstwo ustaleń podjętych przez rząd federalny i kraje związkowe w obliczu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w Niemczech.

"Szczepionki będą darmowe i dobrowolne". Premier o narodowej strategii szczepień

Premier Mateusz Morawiecki powiedział na wtorkowej konferencji prasowej, że celem rządu jest doprowadzenie w 2021 roku do odporności populacyjnej. Szczepionki mają być darmowe, dobrowolne i dwudawkowe. W pierwszej kolejności szczepienia prowadzone mają być wśród pracowników służb medycznych, mieszkańców domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, żołnierzy oraz osób starszych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze