Donald Trump - wyniki wyborów w USA

i

Autor: AP Donald Trump - wyniki wyborów w USA

Wybory w USA. Kursy walut wystrzeliły. Kredytobiorcy trzymają kciuki za Bidena

2020-11-04 15:11

Chociaż wybory prezydenckie są za oceanem, to reagują na nie także rynki w Europie, a nawet w Polsce. Im bardziej prawdopodobne staje się zwycięstwo Donalda Trumpa, tym dolar jest mocniejszy.

Chociaż liczenie głosów nadal trwa, Donald Trump ogłosił zwycięstwo w wyborach prezydenckich w USA! Podczas wystąpienia, które przed chwilą się zakończyło, urzędujący prezydent stwierdził, że to on jest zwycięzcą starcia Trump vs Biden. W rzeczywistości nadal trwa liczenie głosów. Różnice między kandydatami nadal są niewielkie. Na ostateczne wyniki możemy poczekać nawet kilkanaście dni lub parę tygodni! Tymczasem już teraz sytuacja wpływa na nasze portfele.

Modele zaczynają przechylać się w stronę reelekcji Trumpa. W konsekwencji obserwujemy umocnienie się dolara. Polska waluta reaguje proporcjonalnie na zmiany na głównej parze. Kurs złotego przetestował okolice 4,54 za euro. - pisze Money.pl

Express Biedrzyckiej - Aleksander Kwaśniewski: Trump to polityka ignorancji i niekompetencji

Wybory wprowadziły zamieszanie również na giełdzie. Mówi się, że w krótkim okresie zwycięstwo Trumpa spowoduje wzrost cen akcji, a Bidena obniży je. Wszystko ze względu na odmienne podejście obu kandydatów do kwestii gospodarczych. Od Bidena oczekuje się poprawy relacji z sąsiadami i Unią Europejską. W efekcie euro stałoby się mocniejsze, a spadłyby kursy uciekającego z UE funda. Z kolei Trump jest zwolennikiem brexitu i odgraża się cłami wobec UE i Kanady.

Najnowsze