Poczta Polska

i

Autor: pixabay.com

Wysyłasz listy polecone? Już nie naklejasz na nie znaczków!

2021-05-01 11:13

Ważna zmiana na poczcie. Od początku maja znikają znaczki. Na kopercie powinna znaleźć się nowa nalepka. Od dziś będą dwie możliwości wysłania listów poleconych: priorytetowa i ekonomiczna.

"Od 1 maja br. na listach poleconych w obrocie krajowym i zagranicznym, w miejscu dotychczas zarezerwowanym dla znaczka pocztowego, umieszczona zostanie nowa nalepka +R+, na której wpisana będzie kwota należnej opłaty za przesyłkę listową" - informuje Poczta Polska w komunikacie.

Od teraz będą dwie możliwości wysłania listów poleconych: priorytetowa i ekonomiczna. Pierwsza ma zagwarantować nadawcy, że korespondencja dotrze do odbiorcy już następnego dnia roboczego, jeżeli tylko uda mu się wysłać list przed godziną 15. Druga natomiast ma przewidywany termin realizacji usługi w ciągu trzech dni roboczych.

Super Raport 28.04 (Goście: Leszek Miller - eurodeputowany, były premier oraz Krzysztof Bosak - Konfederacja), Sedno Sprawy: Paweł Soloch

Z konieczności naklejania znaczków od dawna zwolnieni są klienci, którzy z operatorem pocztowym zawarli stosowną umowę i w inny sposób rejestrują nadawane przez siebie listy. Cała reszta karnie musiała naklejać czasem po kilka znaczków, co jest i uciążliwe, i zabiera chwilę.

Listy polecone to przesyłki rejestrowane na etapie nadania i doręczenia. Oznacza to, że klient otrzymuje potwierdzenie nadania takiej przesyłki i może śledzić w systemie monitoringu, kiedy została doręczona. Dziś co trzeci list dostarczany przez Pocztę Polską to list polecony.

Sonda
Czy kolekcjonujesz znaczki pocztowe?

Znaczki pocztowe pozostaną w obiegu jako forma opłaty za listy nierejestrowane, czyli tzw. zwykłe. Dodatkowo Poczta Polska, jako narodowy propagator filatelistyki, nadal będzie wydawać także walory kolekcjonerskie dla hobbystów.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze