Zadbaj o zdrowie i piękne ciało na wakacje. O tym musisz pamiętać! [PORADNIK]

i

Autor: Pixabay/FotografieLink Zadbaj o zdrowie i piękne ciało na wakacje. O tym musisz pamiętać! [PORADNIK]

Egzotyczne kraje

Z Rainbow Tours nie polecisz do wakacyjnego raju. Biuro podróży ogranicza ofertę przez ceny paliwa

2022-10-03 14:18

Biuro podróży Rainbow Tours zapowiadało rejsy do egzotycznych krajów. Meksyk, Tajlandia, Kuba i Dominikana - to tam miały w zimę latać samoloty z lotniska w Gdańsku. Podróżni jednak będą mieli możliwość wybrać się w podróż jedynie na Dominikanę, ponieważ jak się okazuje ambitne plany biura podróży nie dojdą do skutku.

Rainbow Tours odwołuje rejsy do tych krajów

Biuro podróży Rainbow Tours zapowiadało atrakcyjne podróże do egzotycznych krajów. Oferta miała obowiązywać w zimę, a samoloty miały startować z lotniska w Gdańsku. Podróżnych jednak czeka niemałe rozczarowanie, bo okazuje się że biuro podróży musiało zrezygnować z tych planów. Połączenia miały objąć Dominikanę, Meksyk, Kubę i Tajlandię, jednak na chwilę obecną samoloty Boeing 787 Dreamliner będą latały jedynie na Dominikanę, która swoją drogą, jest równie ciekawą destynacją. 

Dlaczego biuro podróży zrezygnowało z lotów do Meksyku, Tajlandii i Kuby?

Powodem dlaczego biuro podróży Rainbow Tours musiało odwołać plany związane z podróżami lotniczymi do Meksyku, Tajlandii i na Kubę są wysokie ceny paliwa, obecna inflacja, jak i kurs dolara. Wielu jednak zdążyło zakupić bilet na wymarzoną podróż. W takiej sytuacji Rainbow Tours poinformowało o możliwości otrzymania zwrotów kosztów lub lot do wybranego kraju, ale z innego lotniska w Polsce. 

Bilet lotniczy z Gdańska na Dominikanę można kupić za ok. 6800 zł. Pierwszy rejs zaplanowano na 14 listopada br. 

Ceny biletów lotniczych do krajów egzotycznych

Planując podróż do dalekiego kraju musimy być przygotowani na ewentualne przesiadki, a te zdarzają się dosyć często. Ci, którzy marzą o podróży do Meksyku, mają możliwość wylotu z Warszawy, Katowic czy z Poznania. Cena za bilet waha się między 3500 zł - 5000 tys. zł. Na jej wysokość wpływają czynniki takie jak termin oraz fakt, czy lot organizowany jest przez biuro podróży, czy też samodzielnie. W przypadku podróży na Kubę, bilet lotniczy kosztuje ok. 3300 zł - 4500 zł. W przypadku Tajlandii ceny biletów lotniczych są mocno zróżnicowane. Wiele zależy od destynacji. Najtańsze bilety można kupić za nieco ponad 4000 tys. zł, a najdroższe za nawet 11000 tys. zł. 

Sonda
Leciałeś kiedyś z Portu Lotniczego Lublin?
Pieniądze to nie wszystko - Piotr Maciążek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze