Żabka Nano + Elon Musk

i

Autor: Marek Kudelski/Super Express, AP Żabka Nano + Elon Musk

Żabka w Niemczech

Żabka Nano w fabryce Tesli. Pracują tam Polacy

2022-08-11 9:40

Żabka Nano w niemieckiej fabryce Tesli pod Berlinem to pierwszy taki sklep, który został otwarty poza Polską. Jest niewielkich rozmiarów, jednak pozwoli na drobne zakupy w ciągu dnia. 10 proc. pracowników to Polacy.

Żabka Nano w fabryce Tesli pod Berlinem

Jak przekazało biuro prasowe Żabki poznańskiemu oddziałowi “Gazety Wyborczej”, otwarcie Żabki Nano w niemieckiej fabryce Tesli, należącej do Elona Muska to efekt współpracy skierowany do konkretnej grupy klientów. Do sieci zaczęły napływać zdjęcia obiektu przesłane przez samych pracowników Gigafactory Tesli.

Pomysłodawcy mieli na celu ułatwić życie pracownikom, jak i zapewnić dodatkową atrakcję będącą również benefitem. Teraz pracownicy niemieckiej fabryki pod Berlinem będą mieli okazję zrobić drobne zakupy w miejscu pracy.

Pieniądze to nie wszystko Przemysław Daca

Żabko Nano w niemieckiej fabryce Tesli szuka pracowników. Obecnie 10 proc. stanowią Polacy

Obecnie 10 proc. pracowników w Żabce Nano ulokowanej w niemieckiej fabryce Tesli to Polacy. Sklep jednak informuje, że wciąż szuka dodatkowych rąk do pomocy i chce zatrudnić kolejne osoby. Jak pisze dziennik “Bild” Elon Musk ma kłopoty w znalezieniu ludzi do pracy. Powód? Niskie zarobki i brak zainteresowanych. 

Sklepy typu Żabka Nano działają już w ponad 50 placówkach, co czyni Grupę Żabka największą w Europie siecią sklepów z rodzaju autonomicznych, wspieranych przez sztuczną inteligencję. 

Sonda
Lubisz Elona Muska?
Najnowsze

Materiał sponsorowany